Побудований ще один місток поглиблення та зміцнення зв’язків між Кіровоградщиною і Луганщиною

Побудований ще один місток поглиблення та зміцнення зв’язків між Кіровоградщиною і Луганщиною

19 Липня 2017, Сєверодонецьк, Лисичанськ

У Кропивницькому в обласному художньому музеї триває експозиція світлин фотопроекту «БЕРЕГИ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ», реалізованого за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії.

Експозиція стала результатом поїздки автора до прифронтової Луганщини у червні 2017 року.

Презентовані фотографії умовно поділені на три групи: «Війна», «Місто»» та «Мир».

До першої, найчисельнішої групи, увійшли фотографії, об'єднані за найболючішою темою всього східного регіону України - темою війни, яка продовжується вже понад три роки. Зруйновані житлові будинки та офіційні будівлі, підірвані мости, лише один з яких відновлено, і той за кошти Європейського Союзу, «свіжі» пам'ятники загиблим та автівка з написом «Груз 200» - звичні для місцевих мешканців речі.

У другій групі, яка має назву «Місто», представлені світлини у стилі жанрової фотографії, портрети та пейзажі цих неймовірно красивих місць. У цій групі автор намагався передати проблеми повсякденного життя мешканців Сєвєродонецька і Лисичанська, історії переселенців, які змогли на новому місці започаткувати власну справу, день міста у Рубіжному з конкурсом вишиванок, проблеми заводу-гіганта «Азот», що не працює та інші, не менш цікаві, історії.

До третьої групи під назвою «Мир» увійшли портрети військових Збройних Сил України, поліцейських, волонтерів та пересічних громадян, зусиллями яких на цих територіях знову панує мир і спокій. За звільнення було заплачено досить високу ціну — людські життя.

Відкриття виставки стало не пересічною подією у житті Кропивницького. Тематика експозиції, актуальність якої беззаперечна, привернула увагу локальних, регіональних і навіть всеукраїнських ЗМІ та Інтернет-ресурсів. Виставку відвідали багато містян, волонтерів, ветеранів АТО, журналістів та студентів. До того ж, експозиція розміщена у одному з найкрасивіших виставкових залів Кропивницького, який використовується для урочистостей з укладення шлюбу – тож, на фоні представлених світлин фотографуються молодята, які щойно уклали шлюб.

Експозиція триватиме до 27 липня, автору надходять пропозиції щодо розміщення виставки в інших містах України. 


Автор: Сергій Жолонко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку