Очаків і Бориспіль ефективно попрацювали разом!

Очаків і Бориспіль ефективно попрацювали разом!

26 Березня 2018, Очаків, вул.Лоцманська, 20

В середині березня в місті Очакові успішно реалізувався чотирьохденний проект "Обмін досвідом між ВПО центру і півдня України: громадянська освіта в земельно-житловому секторі дає можливість будувати нове життя"  за ініціативою ГО "Втілення" з міста Бориспіль Київської області.

Метою проекту був  обмін успішним досвідом в реалізації конституційних прав ВПО через згуртування та мобілізацію внутрішньо переміщених осіб. Навчання створенню та реалізації навчальних курсів з громадянської освіти для ВПО по земельному та житловому питанню, навчити проведенню тренінгів, розробці стратегій, та їх реалізації. Навчити поетапно ініціювати та проводити власні проекти до місцевого бюджету, обмін досвідом в роботі Громадської Ради, успішний обмін досвідом із взаємодії з владою.

По проекту відбулись наступні заходи:

·                Круглий стіл «Земля та доступне житло для внутрішньо переміщених осіб м. Очаків та Очаківського району», в якому прийняли участь представники ОБСЄ – Ендрю Річардсон, представники влади по земельному та житловому питанням, Томілець Олена – ініціатор та менеджер цього проекту, експерт з питань пільгового державного та приватного кредитування для ВПО, ВПО з Криму, експерт землеустрою, землевпорядник,  Голова ГО „Схід. Інтеграція” м.Очаків, представник місцевої громадської організації з питань ВПО, переселенці, ЗМІ, та активні мешканці міста Очаків і Очаківського району Миколаївської області.
·                Навчальний семінар по земельному питанню "Отримання земельної ділянки під будівництво для ВПО по законодавству України" 
·                 Семінар "Пільгове кредитування для будівництва та придбання житла у власність для ВПО" 
·                Проведення Фокус-груп з окремими експертами, розробка стратегії наступних дій на поточний рік по земельному та житловому питанню для ВПО міста Очаків та інше

Завдяки реалізації даного проекту стали навчені механізму взаємодії з владою більш 50 активних ВПО. ГО "Схід. Інтеграція" стала членом Громадської Ради міста Очаків, та навчилася ініціювати та реалізовувати власну мету та ідеї через "бюджет участі". Більш 100 активних громадян  дізналися о правах та можливостях в сфері житла та землі. Сформувалися  3 фокус-групи , які начнуть працювати на результат в наступному році по системі СМАРТ. Розробили спільну стратегію і план дій для ГО «Схід.Інтеграція» на поточний рік.

Цей успішний досвід від ГО «Втілення» розповсюдився на місто Очаків Люди стали більш мобілізовані та згуртовані, а також досвідчені в сфері житла та землі для ВПО.

 Всі ці інструменти дадуть можливість ВПО без страху будувати нове життя в новому місті.

Цей проект життєво важливий для всіх ВПО по всій Україні, і не тільки для ВПО, а також для всіх громадян України. Цей механізм та ідеї мають розповсюджуватись по всій країні, тому що це і є реформація нашого суспільства. Відстоювання своїх прав, які вже прописані в законі, лобіювання своїх інтересів, мобілізація громади задля досягнення сумісної мети , взяття відповідальності за себе и свою сім’ю на локальному рівні, а не перекладання усіх незгод на владу. Так загалом і будуються демократичні цінності в державі, коли кожен громадянин бере відповідальність за те,що він може взяти.

Наше бачення – що цей проект будуть брати активні громадські організації, які займаються проблемами ВПО як основу, як успішний приклад та розповсюджувати по всій країні. А ми, зі свого боку,з радістю, готові ділитися власним досвідом і в інших містах України.

Наша команда дуже вдячна проекту «Містки громадської активності» та команді ГО «Центр культурного менеджменту» за можливість здійснювати проекти з обміну досвідом між різними регіонами. Це дуже важливо для нашої країни.

Бажаємо всім  колегам успіхів в реалізації власних ідей та проектів щодо розбудови нашого суспільства.
З повагою, команда ГО «Втілення», м. Бориспіль.

Автор: Елена Томилец
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку