
Обмін досвідом заради співпраці
Приймаючою стороною була ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу та Криму».
У подорожі взяли участь за рахунок гранту 3 особи - Безмен Микита ( ГО "Наша гідність"
Абрамов Олег ( КЗК "Бахмутський краєзнавчий музей") та Тимчак Юлія ( ГО
"Чарівні Руни". Від приймаючої сторони - Лариса Пантелюк, Ніна Волкова, Ольга Грушко, Володимир Шиян .
Наші представники намагалися як найцікавіше донести до свідомості франківців, що ж саме ми тут робимо у Донбасі для миру, порозуміння та покращення життя у громаді.
Член ГО «Наша гідність» Микита Безмен презентував розроблену за проектом «Громада обирає розвиток» GOOGLE – карту закладів культури у Бахмуті та Бахмутському районі. Цей проект виконується ГО «Розвиток демократії та жіночих ініціатив «ДІЯ» разом Коаліцією громадських організацій , закладів культури та представників місцевої влади. Реалізується в рамках проекту “Містки громадської активності” за фінансування Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (США)» та Польсько-Американського Фонду Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».
Робота зацікавила, бо франківці тільки починають працювати над цією темою.
Керівник та ГО "Чарівні Руни" Юлія Тимчак зробила доповідь «Шляхи розвитку етно – національної культури у місті та районі» . На зустрічі була присутня лемківська громада, культура якої висвітлювалась у доповіді. Вийшла цікава дискусія.
Старший науковий співробітник КЗК «Бахмутський краєзнавчий музей» Олег Абрамов плідно поспілкувався з працівниками місцевого музею . Вони дійшли висновку, що організують обмін роботами школярів та картинами місцевих художників обох громад.
Юлія Тимчак та Лариса Пантелюк побачили свою співпрацю у суміснім проекті за програмою "Гранти національної співраці" - "Відкритий культурний простір".
Разом з переселенцями та членами громади Івано – Франківська відсвяткували «Різдво в Просвіті!» - це унікальне явище, коли місцеві активісти, ГО, влада, учасники художньої самодіяльності збираються разом за святковим столом, по черзі виступають на сцені та ще й співають хором відомі українські колядки. Різдвяний настрій допоміг назбирати купу
контактів – і з художниками-переселенцями, і з українським козацтвом, і лемківським товариством. Зацікавлено з обох сторін обсудили перспективи подальшої співпраці між двома громадами.
Автор: ГО "РОЗВИТОК ДЕМОКРАТІЇ ТА ЖІНОЧИХ ІНІЦІАТИВ "ДІЯ"