Мова творчості єднає Україну

Мова творчості єднає Україну

28 Грудня 2017, с. Шульгівка Петриківщина/ с. Старичі, м. Новояворівськ, Львів Львівська обл.

З 19 по 21 грудня 2017 року молоді майстрині з с. Шульгівка Петриківського району презентували традиції петриківського розпису, визнані ЮНЕСКО нематеріальною спадщиною людства для своїх колег з Яворівщини, що натхненно зберігають успадковану від попередніх поколінь традицію виготовлення та розпису яворівської забавки. Обмін досвідом збереження народних традицій та популяризації творчих надбань як складові міжкультурного діалогу відбувся завдяки Програмі національних обмінів «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США).

«Сприяти обміну досвідом між молодими митцями щодо застосування притаманних регіону технік розпису, які допоможуть майстрам збагачувати творчу палітру та налагоджувати плідну співпрацю і творчій діалог з колегами з різних регіонів» - такою була мета проекту «Мова творчості єднає Схід і Захід України» в рамках якого ГО «Шульгівська громада» організувала для майстрів петриківського розпису з с. Шульгівка візит в с. Старичі Яворівського району що на Львівщині. Митці мали можливість знайомилась із здобутками Навчального центру «Мастак», що працює на базі Старичівської ЗОШ. Переймали досвід збереження місцевих традицій та картування громад від ГО Товариство краєзнавців Яворівщини «Гостинець» та ознайомилися з діяльністю відомого не тільки в Україні соціального підприємства «Рукомисли», заснованого ГО «Центр «Жіночі перспективи» у м. Львів.

Результатом цього візиту були не тільки обмін різдвяними подарунками виконані петриківським та яворівським розписом на різдвяних сувенірах, текстильних виробах та  традиційній яворівській забавці. Ми знайшли нових шанувальників оздоблення інтер’єру та побуту яскравими життястверджуючими барвами і найголовніше маємо надію на майбутні партнерські відносини та практичну допомоги у започаткуванні соціального підприємництва.

Ми ще раз переконалися в тому, що кожен куточок України має свою схожу і не схожу на інші історію, яка передається із покоління в покоління майстрами у мальовках на виробах декоративно ужиткового мистецтва та у легендах свого краю. Схід і захід України такі різні і водночас мають багато спільного не тільки в сьогоденні, але і в минулому. А мова творчості, той досвід який ми прагнемо передавати молодим поколінням через залучення до збереження народних традицій рідного краю, то є сильною ланкою кожного регіону, що міцно єднає Україну.

Поїздка подарувала нам натхнення та нові ідеї, незабутні зустрічі з прекрасними людьми та укріпила наші надії відродити Україну в її найяскравіших барвах для наших нащадків та на подальше всесвітнє визнання наших традицій неповторною спадщиною людства.


Автор: Вікторія Льовкіна
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку