Молодих активістів зі Сходу та Заходу об’єднує бажання змін у своїх громадах

Молодих активістів зі Сходу та Заходу об’єднує бажання змін у своїх громадах

3 Березня 2018, Новогродівка

Влітку минулого року Новогродівка стала учасницею проекту «Картування громади». Картування громади реалізується в рамках проекту «Містки громадської активності» за фінансування Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (США) та Польсько-Американського Фонду Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

Картування являє собою широке суспільне дослідження. Це кількамісячний процес дослідження міста, направлений на виявлення його ресурсів та створення образу, який демонстрував би здатність та потенціал громади. У м. Новогродівка проект втілюється громадськими організаціями «Платформа ініціатив «МУВ», «Наша справа 2» та міською бібліотекою для дорослих за сприяння Новогродівської міської ради.

На сьогоднішній день майже завершено польові дослідження: анкетування мешканців, фокус-групи, семінари для старшокласників, заходи під відкритим небом. Під час цих активностей вивчалася думка мешканців стосовно різних об’єктів, розташованих у місті, міських проблем та шляхів їхнього вирішення.

Одним із компонентів проекту були навчально-інформаційні поїздки до громад-партнерів у Львівській області, де також реалізується проект «Картування громади». Так, восени новогродівські картувальники скористалися можливістю обмінятися досвідом з колегами із Новояворівська, а нещодавно група молодіжних активістів, задіяних у дослідженні, повернулася із Кам’янки-Бузької.

Кам’янка-Бузька – містечко, яке має давню історію. Тут є старовинні церкви, костел, ратуша, збереглися будинки часів Австро-Угорщини. Кам'янку-Бузьку називають батьківщиною українського театру, оскільки на початку XVII ст. Якубом Ґаватовичем на міському ринку були поставлені перші інтермедії українською мовою. Про даний факт свідчить меморіальна дошка в центрі міста.

Під час спілкування з місцевими активістами цікаво було почути, чим живе містечко Західної України. Проблеми майже однакові, зокрема, відсутність роботи, відтік молоді, пасивність жителів тощо. Учасників зустрічі об'єднало бажання змін у своїх громадах, готовність брати відповідальність за майбутнє та націленість на позитивні зрушення.

Позитивні враження викликало відвідування Жовкви – містечка з багатою історією та старовинними пам’ятками: палац Жолкевських, римо-католицький костьол, дерев'яна церква, синагога тощо. Місто пам'ятає польських королів, українських гетьманів, російських царів. Зведення Жовкви здійснювалося за правилом так званого ідеального міста, що було притаманно містобудуванню XVI-XVII ст.

Окрім знайомства з архітектурою, історією та культурою західноукраїнських міст учасники поїздки обмінялися досвідом з картування. Команди, задіяні в проекти, розпочали підготовку друкованого видання, в якому будуть представлені результати дослідження.

Візит на Львівщину відбувся в рамках проекту «Містки громадської активності» за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Anton Kukhliev
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку