Міжрегіональну платформу сільських ініціатив започатковано!

Міжрегіональну платформу сільських ініціатив започатковано!

23 Жовтня 2017, Запоріжжя

Громадською організацією «Розвиток громадянського суспільства України» реалізовано ще один пілотний проект щодо розвитку сільського публічного простору та підтримки молодіжних ініціатив.

У рамках проекту «Міжрегіональна платформа сільських ініціатив», який  реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США), місцеві активісти західних регіонів України (Івано-Франківської, Вінницької, Волинської та Рівненької областей) та Запорізької області протягом трьох насичених днів з 20 по 22 жовтня 2017 року мали змогу познайомитися й об’єднатися задля подальшої співпраці.

Проект традиційно розпочався  зустріччю  учасників із керівництвом Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області. Учасники проекту розповіли про цілі і мету участі у проекті, серед яких налагодження нових комунікацій, створення копродукції, визначення майбутніх шляхів розвитку сільських територій, вирішення соціально важливих проблем українського села.

Офіційна частина першого дня проекту продовжилася урочистим врученням сертифікатів, які підтверджують участь у проекті «Міжрегіональна платформа сільських ініціатив».

Другий день проекту містив різні вправи на знайомство: лекції, дискусії на теми формування у молодого покоління громадянськості. А також – різноманітні тренінги, інтерактивні та рольові ігри, вправи на teambulding.

На тренінгах учасники отримали знання з питань прав людини, самоврядування, децентралізації, політичної освіти, а також можливостей для розвитку їхніх сіл. Розкриття кожної теми було представлене не лише теоретичними знаннями, але й практичними завданнями і конкурсами, що сприяло як розумінню отриманої інформації, так і налагодженню комунікаційних навичок учасників. Крім того, з ними було обговорено такі важливі для суспільства теми, як толерантність, патріотизм, ведення діалогу та вирішення суспільних конфліктів мирним шляхом.

Найцікавішим, на наш погляд, була презентація проектних пропозицій учасників, які вирішують конкретну соціальну проблему села. Учасники пропонували проекти стосовно екології, благоустрою та культурного розвитку своїх сіл. Усі пропозиції отримали підтримку експертів та корисні поради у реалізації проектів, а найкращі отримали символічні подарунки. Тому, проект на цьому не закінчується, і знайде продовження у нових соціальних проектах.

 ГО «Розвиток громадянського суспільства України» щиро дякує усім, хто допоміг реалізувати цей проект і хто підтримує нас у його продовженні по інших селах та областях! Цей проект надав можливість сільській молоді впевнитись, що вони теж можуть працювати над ефективними змінами у своїх громадах та нашій країні; що вони можуть прожити цікаве та успішне життя як у місті, так і в селі; формувати громадську думку та стати якісними депутатами місцевих рад.

 


Автор: Natalya Revka
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку