Місток дружби та співпраці людей з інвалідністю

Місток дружби та співпраці людей з інвалідністю

2 Червня 2017, Покровськ

30 травня 2017 року в м. Покровськ Донецької області відбувся фестиваль творчості осіб з інвалідністю «Зорі надії», який є основним заходом проекту «Місток дружби та співпраці», реалізований в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). 

 Цей захід наповнений безмежною щирістю та неповторним колоритом, став містком дружби та порозуміння між Сходом-Центром та Заходом. Учасниками фестивалю є особи з інвалідністю різних вікових категорій, представники Одеської, Полтавської, Дніпровської. Луганської та Донецької областей. В рамках фестивалю проходила і виставка творчих робіт образотворчого мистецтва, вишивки, в’язання, різного роду поробки. 

 Необхідно визнати, що є люди, яких доля поставила в жорстокі умови і змусила прийняти свої правила. І тоді кожен життєвий крок потребує особливих зусиль, волі та витримки. Нагородою для таких людей є жива іскра таланту, яка розпалює у серці полум`я надії, віру в себе. Учасники доводять що незважаючи на свій стан вони талановиті, можуть і вміють творити чудові речі.

Гостями заходу були керівники управління сімї та молоді облдержадміністрації, районної влади, самоврядування та соціальних структор, а також БФ "Надія", Товариства Червоного Хреста, ассоціації жінок Ш/У "Покровське". По закінченні учасники заходу отримали грошову винагороду, пам’ятні подарунки, солодощі, грамоти та квіти.В рамках реалізації проекту 31.05.2017 р. Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів відвідала делегація  ГО «Покровська районна організація осіб з інвалідністю» разом з представниками з інших областей.
Директор Центру Фоміна Світлана Олександрівна гостинно зустріла гостей. Фахівці Центру провели для гостей оглядову екскурсію . Гості оглянули кімнати для проживання слухачів, відвідали арт-майстерню, кабінет психологічного розвантаження, тренінгову і сенсорну кімнати, комп'ютерні та навчальні класи, спортивний та тренажерний зали, кабінети медичного супроводу.
Крім того на базі ДМЦПРІ для учасників фестивалю, переселенців, слухачів Центру майстриня Мацько Ганна Олександрівна провела для всіх бажаючих майстер-клас з виготовлення сувенірної ляльки-мотанки.
Начальник відділення професійної реабілітації Савченко Олена В’ячеславівна розповіла про традиції виготовлення аутентичних обрядових і оберегових ляльок – мотанок. Присутнім була представлена колекція українських ляльок, створених слухачами ДМЦПРІ власноруч.
Гостей напоїли трав’яними зборами у Фітобарі Центру.
Гості відзначили, що в Центрі дуже тепла і доброзичлива атмосфера, подякували співробітникам за людяність і чудове відношення до людей з інвалідністю.

Заступник голови Покровської ради Масло Надія Анатолівна розповіла гостям про Комплексну цільову програму «Піклування», яка затверджена і поновлюється кожні п’ять років. Програмою передбачена фінансова підтримка ГО «Покровська районна організація осіб з інвалідністю» та фінансування усіх заходів щодо пільгової категорії громадян. Крім того, організація з 2008 року успішно займається проектною діяльністю, що дає можливість оздоровлювати членів організації,  працевлаштовувати, надавати безкоштовні масажні та інтернет послуги.   

Поїздка на Донеччину принесла представникам інших областей нові позитивні враження та корисний досвід, з’явились нові знайомства та  ідеї, які обов’язково будуть втілені в життя.  Ця зустріч стала ще одним доказом, що Схід –Центр та Захід – це єдина країна зі спільними традиціями та звичаями.


Автор: ГО "Покровська РООЗІ"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку