Місток: Донбас-Київ-Львів

Місток: Донбас-Київ-Львів

15 Травня 2017, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Львів
Маємо щире бажання поділитися з молодими( і не тільки) жителями Донбасу та Львова багатющою культурною спадщиною наших предків, яку ми зафіксували від старшого покоління, яке відійшло і відходить. Це кращі зразки з різних регіонів України троїстої музики, акапельного багатоголосного співу, танків (хороводів), танців, ігор, забав, обрядів, звичаїв, традицій... Ввести молодь в те живильне гуманістичне, високе, педагогічне, людяне середовище, в якому неприпустимі жорстокість, ненависть, зрада, розпуста. Ця магія предків передається на рівні підсвідомості, пробуджуючи в молодих задатки, які закладені в генах тисячолітнім досвідом предків. Тому їдемо на Донбас і до Львова.
Костянтинівка, Школа мистецтв. Там навчається близько 700 учнів, викладає 80 викладачів, дуже все охайно і красиво, наприклад є балетний зал з дзеркалами . 

Потяг запізнився на годину, тому все було практично з потяга на бал: інтерв'ю керівників гурту місцевому телебаченню і радіо , дискусія з викладачами школи, годинний концерт і пів-години танців у фойє (на вулиці пада дощ). 
Публіка обережна, але звикла до гостей - аплодують, танцюють із задоволенням. От говорять дуже підбираючи слова. Як приклад - формувалися трійки на "Якова". Дивлюся, двоє дівчаток переминається, а в стороні стоїть хлопець з речами десь років 10. Кажу, йди танцювать. Відповідає - "Не могу, сторожу сумки". "Кажу, давай я посторожу". - "А , ну ладно". Кидає сумки мені за спину і елегансько хапає двох дівчат років по 12-14. От наші школярі з мого досвіду, не на стільки сміливі.

Дружківка. Центр дитячої та юнацької творчості. У той самий день після обіду мали концерт в Дружківці. Одразу кидається в очі різниця з Костянтинівкою зовні і в класах. Відреставрована тільки зала за кошти японського мецената. Але теж родзинкою для мене був клуб альпіністів, що займався в танцювальній "Дзеркальній" залі.
Концерт почався з виступу господарів. Якось дивним було те перемежування виступів церковної недільної школи і дівчаток в коротеньких спідничках з танцями під фонограму. Ми очікували виступу місцевого самодіяльного колективу, який нам розхвалювали в Києві - але з якихось причин вони просто були глядачами в залі.
Свій концерт трохи скоротили хвилин на 15 - щоб не було разом задовго - і так концерт вийшов на півтори години. 
Дискусія дуже швидко перетворилася в мій монолог і була короткою - хвилин 20. Зала була неосвітлена - тому дуже важко було бачити реакцію і спілкуватись. На хороводи-танці лишилося 12 осіб - але це були справжні ентузіасти, що танцювали хвилин 40. До речі, це були саме вихованці недільної школи з батьками і викладачем) У фіналі ми зробили спільне фото.
У Костянтинівку поверталися втомлені і раділи, що там нас чекає гарячий борщ і тепле ліжечко).

Краматорськ. Палац культури "Будівельник". Концерт був так само теплим - аплодували, подарували Оксані та Іринці квіти. На концерт виділили транспорт і привезли дуже вдячних глядачів (інвалідів) 
В Краматорську нас зустріло сонечко - тому забави на вулиці були веселими і тривалими
Далі в нас була творча зустріч і культурологічна дискусія з ансамблем “Курінець”. Співали одне-одному пісень, вчили вив'язувати хустки, танцювали до того часу, як за нами приїхало таксі везти нас на вокзал. Треба сказати на замітку подорожуючим, що громадський транспорт припиняє ходити близько 20.00. Прощались дуже тепло і з надією зустрітись знову.

У всіх трьох містах звукорежисери дуже уважно поставилися до задач і на мою думку, працювали як кажуть "для людей і на совість". В нашому концерті було багато змін інструментів. Ми показували різні інструментальні склади, акапельний спів - що потрібно було "ловити". Вони приходили за пів-години до концерту, проводили саундчеки і на концерті звук був подібним до звуку на саундчеку. Так що мій особистий респект всім колегам.


Львів. 5 травня після сніданку Василь з Олегом провели вуличне музикування в районі площі Ринок по звичній для нас схемі: інструментальна музика — музика з приспівками — акапельний спів. На День міста прибуло багато гостей з України та з закордону. Прогнав дощик і ми пішли до Лялькового театру, де ми мали дати концерт. Поки налаштовували апаратуру, почалася злива. Проте вона швидко скінчилась і концерт та майстер-клас з танців пройшов успішно. Ми довго спілкувалися з директором та акторами. Потім продовжили роботу на вулицях Львова вже втрьох, з Оксаною. Нас навіть запросили на вечірку, де нам влаштували дуже теплий прийом. Близько 23 години провели майстер-клас з танців на вулиці.

6 травня до нас приєднався четвертий наш учасник — Василь Лютий і ми відправились до Горіхового гаю, де ми мали виступати в якості хедлайнера соціального фестивалю “Лютин” по запрошенню директора Львівського кіноцентру. Нам надали прекрасну сцену з чудовою підзвучкою на дві години. В ході концерту було проведено 2 тури танців та ігор: з дітьми та дорослими. Особливо активні були діти. Ніяк не хотіли відпускати Олега на сцену. В кінці виступу львів'яни змусили нас співати повстанські та стрілецькі пісні, яких не було в програмі.

Таким чином був прокладений місток громадської активності Донбас-Київ-Львів в рамках Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)

http://zi.dn.ua/news/buttya-privezli-na-donbass-autentichnyy-folklor_21665/

http://www.krm.gov.ua/news/view/19467

http://www.culture.donoda.gov.ua/index.php/ua/656-anons.html

http://vp.donetsk.ua/gorod-region/gorod/58679-do-kramatorska-zavitae-gurt-traditsijnoji-muziki-buttya

https://www.facebook.com/oksana.but?hc_ref=NEWSFEED

https://doumck.wordpress.com/2017/04/14/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%82%D1%83-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D1%97-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA/

https://www.06272.com.ua/news/1625082

https://www.dotb.dn.ua/2017/04/folklorniy-gurt-buttya-zaspivav-na-donechchini/

https://www.06272.com.ua/news/1622374

https://www.dotb.dn.ua/2017/04/folklorniy-gurt-buttya-vpershe-zaspivaye-na-donechchini/

https://www.youtube.com/watch?v=4YQUzU0ExwsАвтор: Василь Бут
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку