«Місто і люди»:  медіа-експедиція до Львова

«Місто і люди»: медіа-експедиція до Львова

29 Травня 2018, Кропивницький

«Місто і люди»: Ірина Лозова з Кропивницького реалізувала урбаністичну медіа-експедицію до Львова

Завдяки проекту Містки громадської активності Ірина Лозова, втілили в життя медіа-експедицію «Люди і місто», яку вона спроектувала разом з Агенція сталого розвитку "Хмарочос". Сторінка у Фейсбук Ірини Лозової на період з 22 до 26 травня стала медійним мостом між Кропивницьким та Львовом, а ще – між Кримом, Луганщиною і Донеччиною, бо Іра знайомилася, зокрема, і з людьми, для яких Львів став містом для переселення.
Ірина – студентка ЦДПУ ім.В.Винниченка, у майбутньому – вчитель географії, активна учасниця проекту «Я-Медіа», який реалізовувала Агенція сталого розвитку «Хмарочос» у Кіровоградській області за підтримки Фундації Роберта Боша та Фундації прав людини.


В цю експедицію Ірина заклала ідею сторітеллінгу.

«Я не журналістка за фахом, але, мабуть, в мені живе журналіст-дослідник, – розповідає Ірина. – У проекті «Я-Медіа» мені вдалося відкрити в собі це журналістське чуття. Мені подобаються історії та інтерв’ю, подобається фотографувати людей, коли вони розповідають про те, що їх змінило, що вони люблять і від чого вони щасливі. Коли мені запропонували взяти участь у проекті-візиті до Львова – я відразу погодилася. Навіть не очікувала, що ця медіа-експедиція буде такою незвичайною, не туристичною, а журналістською. Раджу всім спробувати такий формат – медіа-експедиційний, бо саме так можна побачити місто з інших ракурсів, через долі людей і їхні історії».

«Проект «Містки громадської активності» для мене особисто і для Агенції сталого розвитку «Хмарочос» став без перебільшення переворотом у світогляді. Ми вперше отримали можливість здійснювати проекти-візити, залучаючи у кожний активних учасників і відкриваючи досвіди та успішні практики містотворення інших міст. Загалом ми реалізували 10 проектів-візитів, створили завдяки цьому досвіду Урбаністичну платформу «Мости до міста», переросли у громадську організацію і організували дві хвилі потужних міні-стажувань у Кропивницькому для громадських активістів з інших міста. Цей проект-візит загалом для проекту «Містки громадської активності» став 501, завершальним, а для нас – особливим і мотивуючим. «Мости до міста. Медіа-експедиція / Люди і місто» реалізовувала Ірина Лозова, авторка проекту «Виклики», відома в місті як організаторка благодійного пікніка «Лапа добра» та «Година землі», а також активістка руху «Let's do it, Ukraine!». Саме їй ми запропонували взяти участь в медіа-експедиції», – коментує Ірина Ткаченко, директорка Агенції сталого розвитку «Хмарочос».

Доки Ірина Лозова готує серію інтерв'ю за результатами медіа-експедиції, пропонуємо тізери її зустрічей та відкриттів.

Люди і місто. Історія перша. Соціальне підприємництво «Горіховий дім»

Горіховий дім/Walnut House – зручний кафетерій у Центр Шептицького. Проте не всі знають, що за смачними тістечками і кавою стоїть велике бажання допомагати людям. Багато жінок, яким не пощастило опинитися на вулиці, без житла і засобів існування, отримали шанс на нормальне життя завдяки жіночому центру «Горіховий дім». Наразі він не функціонує, але вже восени його двері відкриються для знедолених жінок, де вони зможуть отримати підтримку та допомогу, аби швидше подолати життєві кризи.

Вразила мене історія заснування цього підприємства. Залишившись без будь-якого фінансування, активісти центру знайшли спосіб допомогти іншим – заснувати свій бізнес та зробити його конкурентоспроможним. Зараз «Горіховий дім» – це успішне підприємництво, що включає в себе пекарню, їдальні, кафетерії та послуги кейтерингу. Це той випадок, коли правильна мотивація та бажання творити добро може зрушити гори. Дякуємо Halyna Onyshko за натхнення!

Підтримати проект «Жіночий центр» можна за посиланням: https://home.walnut.house/
Містки громадської активності

Люди і місто. Історія друга. Домашня пекарня «Кримська перепічка»


Медіа-експедиція «Люди і місто» знайшла у Львові частинку Криму. Домашня пекарня «Кримська перепічка» (https://www.facebook.com/CrimeanBake/) – по-домашньому тепле та затишне місце. Сестри-переселенки Светлана Лопатина (Svetlana Lopatina) та Оксана Новикова (Oksana Novikova) заснували цей заклад у 2016 році. Ідея виникла спонтанно, хотілося відкрити свою справу і отримувати задоволення від роботи. Сестри відкрили домашню пекарню та кав’ярню «Кримська перепічка», незважаючи на всі перепони. Фішкою цього закладу є свіжа та смачна випічка з кримським колоритом.

Люди і місто. Історія третя. Центр просвітництва та розвитку людини


В рамкам медіа-експедиції «Люди і місто» я познайомилася з «Центром просвітництва та розвитку людини», який створила Наталя Проць. Центр особливий сферами своєї діяльності – команда Центру працює в локальних громадах Львівщини. ( Сюжет про Центр https://www.youtube.com/watch?v=ZjRrKYuH76A&feature=youtu.be)

Зокрема на освітній зустрічі з учаcниками медіа-адвокаційної програми «Я-Медіа», який на Львівщині реалізовував Центр просвітництва та розвитку людини, я мала можливість поділитися своїм досвідом створення мультимедійних історій, поспілкувалася з активними блогерками проекту. Також поділилися результатами проекту у нашій області, планами на найближче майбутнє. Проект «Я-Медіа» відкриває блогерські та медійні горизонти жінкам, які прагнуть розвиватися у сфері медіа, адвокації та правозахисту. Учасниці проекту зацікавлені розвиватися у цій сфері та готові ділитися своїми знаннями у локальних жіночих спільнотах. Особисто для мене цей проект став поштовхом до розвитку себе як медіа-особистості.

Люди і місто. Історія четверта. Центр Шептицького


Центр Шептицького руйнує стереотипи про сучасну освіту, бібліотеки, надихає на саморозвиток та мотивує до навчання. Це місце, де студенти мають змогу займатися наукою та проводити час з друзями. Концентрація ідей та творчості просто зашкалює. Сюди хочеться повертатися і за філіжанкою кави читати улюблену книгу. На період сесії студентів УКУ, з 21 травня до 20 червня, Центр Шептицького відкриває двері для студентів і після 22 години. нам пощастило відвідати один із заходів у Центрі – лекцію Ігоря Колесника «Філософія фантастики» та відчути особливу атмосферу цього освітнього простору.

Саме тут знаходиться кафетерій та трапезна «Горіховий дім». Мене приємно здивувала концепція відкритого простору бібліотеки, орієнтованість на відвідувачів. Це той простір, який, як магніт, притягує сюди знову і знову.

Люди і місто. Історія п'ята. Школа журналістики УКУ


Медіа-експедиція відкрила для мене місто та людей, які належать до інноваційного освітнього кластеру. Нагода завітати до Школа журналістики УКУ, одного з найбільш інноваційних навчальних закладів України (http://journalism.ucu.edu.ua/). Студенти Школи співпрацюють з провідними українськими ЗМІ та мають свої медіа-проекти, за час навчання в магістратурі здобувають потужний досвід, вчаться у провідних журналістів України. Ольга Мирович гостинно зустріла мене та провела цікаву екскурсію про школу і досягнення студентів.

«Я вдячна проекту “Містки громадської активності” за цей приємний 501 проект-візит і можливість, яка однозначно перевертає світогляд про силу і віру людини, міста і виклики, людські долі. Дякую Агенції сталого розвитку “Хмарочос” за підтримку і мотивацію».

Проект-візит «Мости до міста. Медіа-експедиція / Люди і місто» відбувався в рамках Програми національних обмінів, яка є частиною проекту “Містки громадської активності”, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США).


 

 

 Автор: Ірина Ткаченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку