Міні-стажування в ГО "Українська асоціація науковців та бізнес-консультантів" 10-12 лютого 2018 року

Міні-стажування в ГО "Українська асоціація науковців та бізнес-консультантів" 10-12 лютого 2018 року

22 Лютого 2018, Житомир

Тепер більш докладно по кожному моменту окремо.


1) Навчальна програма. 
Загалом за 3 повні дні ми встигли ознайомитися з усіма аспектами розвитку соціального підприємництва. Поговорили про передумови виникнення соціальних підприємств, їх потребу та необхідність функціонування в суспільстві. Ознайомилися з основними міжнародними лідерами у цій галузі та тими реальними соціальними бізнес-проектами, які вже працюють в Україні. 

Особливо важливою для мене була лекція з визначення понять та спектру діяльності соціального бізнесу. Адже цілі, мотиви, бізнес-модель, візія та бухгалтерський облік відрізняються. Адже ми маємо 6 основних спектрів діяльності:
1) Традиційна неприбуткова організація; 
2) Неприбуткова з проектами генеруючими дохід;
3) Соціальне підприємство;
4) Соціально відповідальний бізнес;
5) Корпорація, яка практикує соціальну відповідальність;
6) Традиційний бізнес. 

Не менш важливою темою були типові та гібридні бізнес-моделі діяльності соціальних підприємств у світі. Сама лекція мала надзвичайно практичний характер, адже саме під час цієї лекції приходить дуже прозоре розуміння як виробити дієву бізнес-модель для будь-якої ідеї за наявності вже готового кліше. Ну і не обійшлося без розгляду реальних бізнес-кейсів, які ефективно працюють в Україні вже значний період часу.  

Окремо була лекція з пошуків джерел фінансування. Для мене стало справжнім відкриттям, що окрім власних заощаджень, фандрайзингу та грантових коштів є ще дуже багато джерел фінансування майбутнього соціального підприємства, але за умови того, що ідея справді щось вартує для суспільства. 

Ну і найбільш важливе - це опрацювання саме моєї ідеї соціального бізнесу, адже ніщо так не мотивує, як наявність готового покрокового плану, який пройшов рецензування та фахову оцінку в експертів в цій галузі. 

2) Формат проекту
Як на мене, проект стажування від "Містки громадської активності" є унікальним саме форматом. У нашому конкретному випадку це було 2 учасники та 2 ментори. Тобто рівень роботи саме над твоїми "прогалинами" в знаннях та роботі у моделюванні конкретного проекту учасника є максимальною. Себто такий собі високоінтенсивний коучинг на противагу класичним лекціям та воркшопам у великих групах людей. 

3) Проживання та харчування.
Смачно, зручно, комфортно, душевно. Інші коментарі - зайві.

4) Команда професіоналів.
Справді рівень організації та ключові компетенції організаторів мене сильно вразили. Користуючись можливістю хочу ще раз подякувати Ользі Котвицькій та Олені Тарасовій за корисні та змістовні матеріали під час лекційних занять і роботу над моїм проектом соціального бізнесу.

Загалом проект "Містки громадської активності" був справді корисним для мене і я сподіваюся найближчим часом в Україні з'явиться ще одне соціальне підприємство. 


Автор: Illia Laptiev
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку