Крок на зустріч. Ковель - Добропілля

Крок на зустріч. Ковель - Добропілля

11 Травня 2017, Ковельський район Волинської області - Добропільський район Донецької області

1-2 травня 2017 року в рамках Програми національних обмінів  за фінансування Європейського Союзу та 

Національного фонду підтримки демократії (США) здійснено візит 8 представників активної молоді Ковельського району  Волинської області в Добропільський район Донецької області.  

Перший день візиту Ковельчан  на теренах Добропільщини розпочався з участі в третьому традиційному районному фестивалі родинної творчості «Весела родина», започаткованого за ініціативи творчої  родини  Рязанцевих з села Святогорівка. Одинадцять талановитих родин   та майстерних виконавців, від наймолодших до дуже шанованих бабусь й дідусів, мали можливість позмагатись у найкращому виконанні народної пісні. Висока майстерність конкурсантів спонукали до думки, що наша земля багата на таланти. Словом, були сімейні дуети, тріо, дуети кумів. Глядачі мали можливість насолоджуватись виступами сімейних дуетів, тріо веселих кумів, квартетів. Кожен з них дивував своїм  вокальним, музичним, акторським талантами. 

Пісня, як ми знаємо, здатна об’єднати не тільки сім’ї, родини, а й цілі міста та регіони. На знак поваги та міцної дружби  між Заходом та Сходом нашої держави,  керівники Ковельського  та Добропільського районів Андрій Броїло, Тамара Бєлянкіна та перший заступник голови Добропільської райдержадміністрації Олексій Стебель обмінялись вишитими рушниками. Під час заходу голова Ковельської районної ради вручив подарунки дітям, батьки яких беруть участь  в антитерористичній операції.

   Окрім творчих виступів в приміщенні Вірівського сільського будинку культури також була  виставка робіт народних умільців, участь в якій взяли роботи не тільки місцевих майстрів, а й митців з Ковельського району, які  продемонстрували свої витвори:  ляльки-мотанки, писанки, виконані в техніці воскового розпису, мальованки, дряпанки, крапанки, вишивки  картин та рушників нитками (хрестиком) та стрічками (в техніці канзаші), вирізблення картин з дерева та ін.. (Більш детальну інформацію про фестиваль «Весела родина» Ви можете знайти тут http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_86.html).

Знайомство з районом продовжилося в с.Криворіжжя в музеї ляльки-мотанки, де майстриня Марія Гайдук розповіла про свою творчість. Потім Марія Миколаївна розповіла присутнім про садибу пана Зудермана, яка знаходиться в селі Зелене.

Незабутнє враження на делегацію з Ковельського району справила унікальна флора Донбасу. Лише в цій місцевості можна зустріти рідкісні квіти, занесені до Червоної книги України - піони вузьколисті, або, як їх ще називають в народі «воронці», які квітнуть яскраво - червоним цвітом лише декілька днів на початку травня. Тому представникам  Ковельщини дуже пощастило побачити цвітіння цієї надзачайної краси квітки.

Оскільки місто Добропілля розміщується в 60 км від лінії розмежування, гості з Ковельського району не могли не відвідати, розташований поблизу міста артилерійський військовий дивізіон. Тут був організований флеш-моб ліпка вареників для солдат збройних сил України, під час якого кожен з присутніх міг долучитись до приготування страви української кухні – вареників з картоплею. Від імені жителів Ковельщини бійцям військової частини була передана продуктова гуманітарна допомога, зібрана жителями Доротищенської сільської ради, сіл Поворськ та Озірне, а також дитячі малюнки, побажання та листи від маленьких жителів Ковельщини, а оригінальні писанки – обереги та лялька мотанка, які виготовили учні Ковельської художньої школи, будуть слугувати бійцям надійним захистом від ворожих куль.

Другий день перебування на Донеччині розпочався з урочистого засідання молодіжного арт-кафе на тему: «Значення рушника у житті української людини». На цьому засіданні  представники делегації  Ковельського району мали за честь спільно з місцевими майстринями Мариною Шаданією та Марією Романів розпочати добру справу: вишити рушник Святогорівської загальноосвітньої школи. Перші хрестики за ескізом були вишиті депутатом Волинської обласної  ради Галиною Йовик та керівником ОГ с.Поворськ «Поворчанка» Любов Самчук. По завершенню заходу  голова районної ради А. Броїло від імені волонтерів Ковельщини передав Святогорівській  ЗОШ І-ІІІ ст. вишитий портрет Т.Г.Шевченка, як символ незламності та єдності українського народу. Інформація про цей захід розміщена на сайті Ковельської (http://kovel-rayrada.gov.ua/news/vizit-delegaciyi-kovelskogo-rayonu-na-shid-ukrayini) та Добропільської (http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_63.html#more, http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_40.html) районних рад.

Під час акції «Квітуче село» перед Святогорівським міським будинком культури  спільними зусиллями були  висаджені різнобарвні квіти петунії.

Багато гострих проблем на тему децентралізації були обговорені під час круглого столу, на якому, окрім представників Ковельського району, також були присутні голова Добропільської районної ради Тамара Бєлянкіна, голова Шахівської об’єднаної територіальної громади Володимир Кучеріненко, голова Добропільської сільської ради Анна Павлова,  директор Шахівської ЗОШ I-IIIст. Галина Лягуша, та громадські активісти                смт. Святогорівка. Перед початком зустрічі голова Ковельської районної ради Андрій Броїло вручив подарунки дітям учасників АТО з Шахівської ОТГ та Добропільської сільської ради. На цьому ж засіданні Андрій Петрович розповів про темпи процесу децентралізації  в Ковельському районі та провів коротку презентацію на цю тему. Ознайомитись з презентацією Ковельського району можна за посиланням http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_26.html#more.

Про проблему  функціонування методичних кабінетів та інформаційних служб в об’єднаних громадах обговорили депутат Волинської обласної ради  Йовик Галина Володимирівна та директор Шахівської ЗОШ I-IIIст. Галина Лягуша. В свою чергу,  голова Шахівської ОТГ Володимир Кучеріненко розповів про свою об’єднану громаду. Як виявилось, проблеми функціонування дошкільних навчальних закладів, ДЮСШ, шкіл художнього та естетичного виховання, недосконалість системи управління медициною, утримання доріг, володіння земельними та водними ресурсами поза межами населених пунктів, співпраця районних відділів освіти та методистів ОТГ, приєднання неперспективних громад  до спроможних та інші є спільними для кожної з громад. На засіданні було прийнято рішення про розробку спільних звернень до Української асоціації районних та обласних рад (УАРОР) з вирішення ряду нагальних проблем ОТГ з питань децентралізації.

Зустріч на території Золотоколодязької сільської ради розпочалась зі спільного покладання квітів до пам’ятного знаку, встановленого на честь загиблих бійців 93 механізованої бригади, які брали участь в антитерористичній операції.

 Продовжилось знайомство в Золотоколодязькій сільській раді. Гостей зустрічали з хлібом-сіллю . Сільська голова Тетяна Сидоренко розповіла про досягнення та перспективи розвитку громади. Присутні також мали можливість ознайомитись з експозицією музею історії села Золотий Колодязь, де голова Ковельської районної ради залишив схвальний запис в книзі відгуків та пропозицій. Завершився візит делегації Ковельського району відвідуванням глино – добувного підприємства АТ «Глини Донбасу».                 

 Також під час дводенного візиту в Добропільський район Донецької області Ковельчани мали можливість ознайомитись з роботою ДНЗ"Дзвіночок" с. Вірівка, Святогорівською та Криворізькою  загальноосвітніми школами.

Поїздка на Донеччину принесла представникам активної молоді Ковельщини нові позитивні враження та корисний досвід, з’явились нові знайомства та  ідеї, які обов’язково будуть втілені в життя.  Ця зустріч стала ще одним доказом, що Схід та Захід – це єдина країна зі спільними традиціями та звичаями, а нав’язана роками пропаганда є лише вигадкою та міфом.

Щиро дякуємо «Програмі національних обмінів» та Центру культурного менеджменту  за підтримки  Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) за надану можливість реалізувати проект та розширити карту співпраці з географічно протилежними областями країни.

Інформаційне висвітлення програми візиту можна знайти за цими посиланнями:

http://kovel-rayrada.gov.ua/news/vizit-delegaciyi-kovelskogo-rayonu-na-shid-        ukrayini

http://povorsk-bibl.blogspot.com

https://www.facebook.com/Ковельська-районна-рада-1490924271121673/

http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_2.html

http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_26.html#more

http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_40.html

http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_86.html

http://dobropol-rayon-rada.blogspot.com/2017/05/blog-post_63.html#more

 Автор: Самчук Любов Володимирівна
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку