Херсонщина — Івано-Франківщина: відкриваючи один одного

Херсонщина — Івано-Франківщина: відкриваючи один одного

19 Березня 2017, Херсон, Івано-Франківськ, Верховина, Каховка

Не тільки зустрітися і поспілкуватися з колегами, а й обмінятися досвідом з громадськими активістами, представниками влади вдалося під час програми міжредакційних обмінів журналісту херсонської обласної газети “Новий день” Олегу Батуріну на Івано-Франківщині.

Проблема бродячих собак залишається однією з найболючіших як для Херсонщини, так і для Івано-Франківщини. Під час сесії Верховинської райради 9 березня її жваво обговорювали місцеві депутати, один із яких навіть запропонував “вирішувати” її старим дідівським методом — потихеньку знищуючи тварин просто на вулицях. До цього ж закликають і депутати Каховської міської ради на Херсонщині. Але у активістів Каховки і Івано-Франківська є свої ідеї для вирішення проблеми. “Без бюджетних коштів тут ніяк не обійтися, - стверджує голова благодійної організації “Дім Сірка” з Івано-Франківська Наталія Когут. - Справа в тому, що відлов, стерилізація і утилізація померлих бродячих собак — це не право, а обов'язок місцевих органів влади. Тож вони зобов'язані виділяти кошти для цього відповідним організаціям або комунальним підприємствам”.

Нині зусиллями активістів у Івано-Франківську вдається стерилізувати біля 500 тварин на рік. Створений притулок для бродячих собак на 50 місць, а самі активісти взяли під свою опіку ще собачий притулок у Калуші і готові поділитися власним досвідом з колегами з Каховки.

DSC03851.JPG

Налагодити такі зв'язки між регіонами вдалося завдяки програмі міжредакційних обмінів проекту “Містки громадської активності”. Регіоном для свого візиту журналіст херсонської обласної газети “Новий день” обрав Івано-Франківську область. Сам візит почався з зустрічі з редактором івано-франківської газети “Репортер” Андрієм Філіппським (на фото), завдяки якому вдалося організувати всі зустрічі колеги з Херсонщини — і не лише з головою БО “Дім Сірка”, а й з співзасновником відомої на всю Україну платформи “Тепле місто” Юрієм Филюком, міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим, директором Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрієм Стефанчуком. Також відбулися зустрічі з керівництвом Івано-Франківського центру надання адміністративних послуг, відомим івано-франківським журналістом, колишнім редактором газети “Галицький кореспондент” Сергієм Борисом. І — візит у Верховинський район, де журналіст “Нового дня” побував на сесії Верховинської райради, поспілкувався з сільськими головами району, редактором газети “Верховинські вісті” Дмитром Кіращуком, місцевою активісткою Оксаною Сусяк та багатьма іншими.

DSC03713.JPG

На фото: Олег Батурін із Андрієм Філіппським, редактором газети "РЕПОРТЕР"


Дуже цікавим було спілкування з Юрієм Філюком. “Ми принципово від початку вирішили, що наша платформа “Тепле місто” буде поза політикою, - зазначив він. - Оскільки для нас важлива ця консолідаційна роль в суспільних процесах. Адже політика має розділюючий фактор, а ми намагаємось працювати в безконфліктній зоні. Звісно, у кожної громадської організації свій шлях. Якщо хтось займається антикорупційною діяльністю, неможливо собі уявити шлях “поза політикою”. Ми ж концентруємо свою увагу на створенні нових продуктів і намагаємося давати сучасні рішення та запалювати ними людей, які готові до змін тут і сьогодні”.

- Наша громадськість дуже активна, - додає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. - Вже п'ятий рік поспіль громадські організації мають можливість отримувати мікрогранти від міста по 35 тисяч гривень. Також другий рік діє бюджет участі, коли кожна з ГО може брати участь у голосуванні щодо розподілу коштів на реалізацію цікавих проектів. Торік із 48 поданих проектів 13 були визнані переможцями і отримали в середньому 50 тисяч грн. Таким чином ми пробуємо стимулювати ідеї, які оцінює сама громада, а не чиновники.

DSC03876.JPG

Зустрічі на Івано-Франківщині стануть основою для публікацій у херсонській газеті “Новий день”. Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Олег Батурін
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку