Чернігів - Сєвєродонецьк  -  обмін досвідом в галузі народних ремесел та народної майстерності

Чернігів - Сєвєродонецьк - обмін досвідом в галузі народних ремесел та народної майстерності

15 Квітня 2018, Чернігів
 З 10 по 15 квітня 2018 року громадська організація "Горизонт-17" прийняла делегацію з Северодонецька, в особі методиста, керівника гуртків Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства Вікторії Олегівни Куценко та учнів, в кількості 4 особи: Лєгостаєва Микиту, Ліпартія Георгія, Носич Марину та Носич Катерину, кращих гуртківців, які мають перемоги у конкурсах.
Метою обміну є сприяння соціальній інтеграції молоді на міжрегіональному рівні, налагодженню партнерських стосунків, обміну досвідом та подоланню "мови ворожнечі" стосовно жителів Східних областей України.
В умовах військового конфлікту на Сході України як ніколи постає питання про подолання "мови ворожнечі" та негативного, упередженного, а подекуди і відкрито агресивного ставлення до жителів Східних областей України, особливо до дітей та молоді. Актуальним завданням сьогодення є збереження національної цілісності та взаємоввічливого і вазаємоповажливого ставлення жителів різних регіонів України одне до одного. Якщо представники різних регіонів України будуть частіше спілкуватись між собою, будуть щирі та відкриті у спілкуванні, будуть сміливо оговорювати будь-які питання та шукати конструктивних рішень, будуть популяризувати українські традиції, що об'єднують народ, це сприятиме зміцненню держави взагалом.
В межах проекту "Збагатиться красою душа і загоїть скривавлені рани" відбулась наступна діяльність:
Зустріч делегації , круглий стіл з представниками освітніх закладів, громадських організацій, представиків органів влади та ЗМІ, народними майстринями, презентація виставки українських автентичних ляльок майстрині Вікторії Куценко, майстер-класи з виготовлення українських автентичних ляльок, презентація діяльності гуртків декоративно-ужиткового мистецтва, презентація діяльності та творчих здобутків громадських організацій в м.Чернігові, що засновані ВПО та цільова група яких є ВПО.
Ми отримали такі результати обміну:
1. Обмін досвідом в галузі народних ремесел, народної майстерності, спілкування з народною майстринею Ольгою Черешко, Надією Федорівною Толочко. 
2. Соціальну міжрегіональну інтеграцію молоді
3. Реалізацію спільних творчих проектів в майбутньому, а саме: 
а) налагодили партнерські стосунки з Чернігівським обласним молодіжним центром, від  директора Чернігівського обласного молодіжного центру надійшла пропозиція написати спільний проект для проведення літнього табору, передбачається, що кошти на проведення табору будуть залучені з місцевих бюджетів.
б) налагодили співпрацю з комунальним позашкільним навчальним закладом "Будинок школяра" відділу освіти Чернігівської обласної державної адміністрації, з директором Коханевич Світланою Петрівною та заступником директора Качан Світланою Володимирівною домовились про проведення скайп-конференцій з тем етнографії та краєзнавства.
в) налагодили співпрацю з Благодійним фондом "Захистимо Україну", з Олександром Ясенчуком  домовились про доставку в Сєвєродонецьк гуманітарної допомоги, книжок на українській мові, як наукового, так і художнього спрямування.
 4. Привернули уваги громадськості до проблем ВПО та до проблем жителів Східних областй України, поговорили про можливості самозайнятості населення та окремо про самозайнятість населення в галузі народних промислів.
 5. Активізували місцеву громаду, отримали благодійну допомогу у вигляді запрошень на вистави до Чернігівського  обласного музично-драматичного театру та Чернігівського обласного молодіжного театру.
6. Учасники делегації зі Сходу України змогли відновити свій душевний стан в древньому історичному місті, на сіверській землі, отримати естетичну насолоду від історичних та духовних пам'яток  та  пам'яток архітектури.

 Проект реалізований за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії

 #ПрограмаНаціональнихОбмінів #МісткиГромадськоїАктивності #ЦентрКультурного Менеджменту #Горизонт-17Докладно

Автор: Богдана Короваєва
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку