Будуємо місток  соціального підприємництва Житомир - Харків - Бердянськ

Будуємо місток соціального підприємництва Житомир - Харків - Бердянськ

31 Січня 2018, Житомир

23 - 25 січня завдяки програмі національних обмінів я  пройшла міні стажування в  Житомирській Асоціації науковців та бізнес-консультантів, і дуже цьому рада.  Координували стажування керівник організації Ольга Котвіцька  та  заступник керівника Олена Тарасова, проходили стажування Нікітіна Галина  з Харкова та  Шилова Наталія  з Бердянську.

Житомир часто асоціюють з солодощами, морозивом та носочками, проте, тепер для мене - це місто, де знаються та розвивають соціальне  підприємництво.

Першого дня - ми отримали знання та  відповіді 

- Як відрізнити соціальне підприємництво від КСВ?

- Вперше я почула  про соціальне підприємство  десь рік тому. І тільки зараз отримала досить інформації та знань, щоб чітко розмежовувати  діяльність  громадської  організації, соціального підприємства та  корпоративну соціальну відповідальність (КСВ). Якщо знати та розуміти три основні критерії та принципи соціального підприємництва, то це досить просто зробити. 

- Як пов’язане соціальне підприємництво та Нобелівська премія миру?

Мухаммад Юнус - професор економіки з Бангладешу, який розробив модель соціального бізнесу та  мікрофінансування, на основі яких заснував відомий  Grameen банк («банк для бідних»).  Ось такими соціальними інноваціями  Мухаммад Юнус намагався створити світ без бідності та отримав за це  Нобелівську премію миру в 2006 році.

Та інші не менш важливі питання.

 

Другого  дня – ми розробляли власну модель соціального бізнесу

В кожного був свій проект. Модель  розробляли за канвою для стартапів. Це був досить новий та цікавий досвід для мене. Потім ми презентували проекти, та всі спільно допрацьовували та вдосконалювали  їх.


Третього  дня – ми надихалися приладами та масштабами

Зараз в  Україні діють досить різні соціальні підприємництва в різних сфер: у Львові – майстерня «Рукомисли» та  «Горіховий дім», в Івано-Франківську UBAN SPASE 100, в Житомирі – швейна майстерня, туристичний клуб, шиномонтаж та інші.

На світовій арені також існують різні моделі соціального підприємництва:  COURSERA, DIALOG SOCIAL INTEPRISE, TOMS  та інші. Найбільше мене вразила міжнародна НГО «BRAC» заснована у 1972 . Зараз  організація працює в 14 країнах світу, нараховує 115 тисяч працівників, має мережу з 16 соціальних підприємств, власний університет та банк.

 

Саме такі заходи дають можливість познайомитись з новими людьми, інформацією та містом. Це ідеальний спосіб налагодження діалогу, генерації ідей, мотивації та об’єднання.  Стажування вже завершилось, а робота над проектами  триває. Тож  саме час подякувати приймаючій стороні - Ользі та Олені за відритись, інформативність,  комфорт,  дружню атмосферу і екскурсію містом  та Місткам Громадської Активності,  Європейському  Союзу та Національному фонду підтримки демократії (США) за таку можливість.


Автор: Галина Nikitina
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку