БІЛЯЇВКА-БЕРЕЖАНИ: ОБМІН ДОСВІДОМ МІЖ РЕДАКЦІЯМИ, ЯКІ ІНІЦІЮЮТЬ ГРОМАДСЬКУ АКТИВНІСТЬ В СВОЇХ ГРОМАДАХ

БІЛЯЇВКА-БЕРЕЖАНИ: ОБМІН ДОСВІДОМ МІЖ РЕДАКЦІЯМИ, ЯКІ ІНІЦІЮЮТЬ ГРОМАДСЬКУ АКТИВНІСТЬ В СВОЇХ ГРОМАДАХ

15 Березня 2017, Біляївка, Бережани

Зустріч саме в такому форматі була цікава з кількох причин. «Береж-інфо» - газета та сайт, які з’явилися, як майданчик для спілкування з громадою та промоції суспільної активності Бережанської міської громадської організації «Рідне місто». Кілька десятків людей, об’єднаних однією ідеєю змінити на краще рідне місто, крок за кроком показували, як це можна робити – без суттєвих затрат, без адміністративного ресурсу, без підтримки з боку місцевої влади.
Розпочала громадська організація з культурно-масових ініціатив: організації рицарських турнірів (бо місто має давню архітектурну спадщину національного значення), різноманітних дозвільних вечорів, фестивалів, музичних концертів. На запрошення громадської організації до міста приїжджали відомі українські письменники та поети. Чимало спільних акцій проведено з місцевими музеями: історико-краєзнавчим, Музеєм книги, Музеєм Богдана Лепкого. У співпраці з іншими місцевими громадськими організаціями проводяться конкурси для дітей, заходи для воїнів АТО, організація займається промоцією міста через друковану, сувенірну продукцію. Окрім того, громадська організація виступила ініціатором низки мистецьких проектів, стимулює працювати місцеву владу більш відкрито та з користю для громади через запити, звернення, друк журналістських розслідувань.
  
Біляївка 2.jpg

«Вісті Біляївки» - комунальне видання, яке на сьогодні знаходиться в процесі роздержавлення. Втім, попри те, що статутом газети передбачено, перш за все, займатися висвітленням діяльності місцевого органу влади, редакція так само ініціювала в своєму місті низку соціальних акцій та проектів, які покликані зробити місто більш комфортним для містян різного віку та з різними потребами. Це були акції з вивчення доступності міста для людей з обмеженими можливостями, організація Велофесту, культурних заходів для дітей та підлітків, кампанії з покращення умов перебування вагітних жінок в пологовому відділені, дітей без статусу у дитячому відділені тощо.

біляївка.jpg

В Бережанах, в приміщенні громадської організації відбувся круглий стіл «Будуємо карту зв’язків між Бережанами та Біляївкою», під час якого обговорювалося, яким чином ЗМІ можуть ініціювати або підтримувати громадську активність в своєму місті, аби змінювати його на краще. Також шукали спільне між Білявкою та Бережанами. Виявилося, що попри те, що міста знаходяться в географічно протилежних регіонах, вони мають чимало спільних рис, починаючи від кількості населення, кількості освітніх, культурних закладів. Жителів міст хвилюють однакові проблеми: стан інфраструктури, медицини, адміністрування території. Обидва міста мають серед стратегічних напрямків розвитку – туризм. Тільки у бережанців є величезна перевага у вигляді архітектурних пам’яток, тоді як у Біляївки – це переважно природні ресурси. В подальшому редакції планують підтримувати зв’язки, можливо, ініціювати проведення спільного культурно-мистецького проекту.
Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку