29-31 січня 2018 року пройшло стажування в громадській організації "Донецький молодіжний дебатний центр" в м. Києві

29-31 січня 2018 року пройшло стажування в громадській організації "Донецький молодіжний дебатний центр" в м. Києві

8 Лютого 2018, Київ

 В стажуванні взяли участь представники трьох громадських організацій з м. Славянська та Мирнограду Донецької області та з м. Харкова Харківської області. Метою стажування булоознайомитись з роботою Донецького молодіжного дебатного центру, перейняти методики роботи з молоддю, шляхи розвинення організації, пошук фінансування для втілення проектів в життя, познайомились з партнерами організації, обміняютися власним досвідом та культурними традиціями регіонів.

Програма стажування включала наступні питання:

 

-          Досвід ГО “Донецький молодіжний дебатний центр” в реалізації молодіжних проектів. Презентація історій успіху;

-          Головні принципи роботи задля досягнення успіху в організації. З чого розпочати;

-          Важливість наявності партнерів. Зустріч з партнерами організації: ГО “Донецький прес-клуб”, Киівський молоджіний центр, Національна молодіжна рада, ІСАР “Єднання”;

-          Як розробити цікавий проект? Що таке проект? Проектний цикл. Визначення і формулювання проблеми;

-          Хто є цільовими групами, кінцевими отримувачами та зацікавленими сторонами проекту?;

-          Обрання стратегії проекту. Визначення загальних та конкретних цілей проекту;

-          Результати проекту.

-          Можливі дії за проектом та необхідні засоби;

-          Дебати, як іноваційний інструмент роботи з молоддю;

-          Можливості фінансування для громадських організацій.

 

Серед відгуків учасників:

 

Дайте загальну оцінку стажуванню:“Стажування в ГО "Донецький молодіжний дебатний центр" 29-31 січня 2018 року було проведено на найвищому рівні кращих європейських зразків і традицій проведення заходів такого формату. Щоденні зустрічі з представниками передових молодіжних громадських організацій ("Київський молодіжний центр", "Національна молодіжна рада України", ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину "Єднання"), спілкування з активними громадськими практиками медіа-розвитку та пресс-центру, цільові майстер-класи, щодо написання грантових проектів та ведення успішних заходів дебатної спрямованості від голови ГО "Донецький молодіжний дебатний центр", Ольги Донець, надзвичайно змотивували та надихнули на створення власних грантових проектів, щодо громадсько-освітнього розвитку молоді мого регіону».

Що найбільше сподобалось в стажуванні?:“Спілкування з лідерами передових молодіжних громадських організацій, які детально проконсультували мене та інших учасників даного стажування щодо особливостей, перспектив та шляхів розвитку саме наших проектів. Для мене найцікавішим й найважливішим є те, що мене повністю скорденували щодо ведення найбільш успішної та доцільної стратегії втілення мого проекту (англомовного дебатного клуба спрямованості міжнародних відносин та геополітики) й спорядили низкою контаків та зв'зяків організацій, що спеціалізуються на схожій діяльності в моєму регіоні та інших областях.Нові знайомства та постійне спілкування у відкритому дружньому формат з представниками інших організацій,тренерами та організаторами проекту стали для мене показово-зразковими,щодо здійснення успішної та продуктивної комунікації з ділового партнерства та співпраці».

 

Що перше зробите після повернення додому?: «Отримавши низку координатів та контаків і, залучившись новими знайомствами та підтримкою, моя організація наразі зможе впевнено розпочинати нові проекти та успішно втілювати їх у життя. Дякую ГО "Донецький молодіжний дебатний центр" за надану мені унікальну можливість побувати у самому центрі громадського руху активної талановитої молоді України та приєднатися до цього потужного перспективного руху розвитку та успіху! Я бажаю ГО "Донецький молодіжний дебатний центр" нових успіхів, ідей та натхнення в їх організаційній та проекній діяльності й отриманні державних та іноземних грантів, набуття ще більшої популярності,успіху та нових учасників та партнерів на всеукраїнському та міжнародному рівнях!!!

 

В ціому би хотілось віздначити таку форму навчання, як стажування в громадських організаціях. Це більше ніж тренінг, школа, лабораторія, це дуже практичні речі, які дозволяють дуже добре познайомитися з людьми, обмінятися досвідом, подумати про спільні проекти, знайти нових друзі. Ми віремо, що ця форма навчання набиратиме обертів в Україні.

 

Стажування проходило в рамках проекту, що реалізується за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії

 


Автор: Olga Donets
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку