"Вишиванка-єднає Україну"

"Вишиванка-єднає Україну"

4 Жовтня 2017, Нова Каховка

Цільова група - Найкращі майстрині вишиванок Нової Каховки та Дрогобича, господині музею-світлиці Мирослави Кот, художники Володимир та Катерина Немиря, майстрині вишивальниці Львівщини (Львова, Яворова, Дрогобича, Стрия, Нового Роздолу, Сокаля, Винників тощо).

Існують безліч різновидів орнаментів, що утворювались протягом століть на теренах України. Не знайдеться, мабуть, жодної країни, яка б мала таку багатогранну культуру вишитого одягу. Новокаховські майстрині повезуть з собою до Догобича свої найкращі роботи. Відвідають майстер-клас від Даніели Іванюш у "Музеї-світлиці Мирослави Кот", влаштують спільне дефіле у вишиванках у Дрогобицькому університеті і повернуться з експонатами для виставки вишиваних рушників, присвяченої 50-ти річчю Новокаховської картинної галереї.

Наше південне місто Нова Каховка дуже молоде, у цьому році йому виповнилося 65 років. Його будували гідробудівники з усієї країни, тому і етнічні мотиви на наших вишиванках - звідусіль. Свого власного етнічного стилю, а тим паче стійких традицій у візерунках вишиванок, нажаль немає. Тому і зрозуміла зацікавленість майстринь художньої вишивки знайомством з майстринями тих регіонів України, де вдалося зберегти давні візерунки та техніки.

18.10 виїзд з Нової Каховки.

19.10 Приїзд до Львова.

10:00 Зустріч з художниками Володимиром та Катериною Немиря. Обговорення підсумків проекту «Єднання Схід-Захід» та виставки «Чуття образу», що проходила навесні у Новій Каховці, обговорення планів та маршруту наступної виставки.

            12:00 відвідання етно-галереї стародавньої вишивки Роксолани Шимчук

15:00 Зустріч з художниками Львівщини на базі музею народної творчості «Шевченківський Гай»

20.10

10:00 Знайомство з господинями "Музею-світлиці Мирослави Кот", вивчення досвіду створення музею-світлиці, організації майстер класів та ведення соціального підприємництва.

12:00 Відвідини гімназії, де введено курс НАРОДНI РЕМЕСЛА. Знайомство з програмою курсу народної вишивки, роботами учнів публічний захід:"Дефіле вишиванок" - спільне дефіле майстринь та учениць у історичних та сучасних вишиванках у дрогобицькій гімназії. (ДРОГОБИЦЬКА ГІМНАЗІЯ п.Дарія Цімейко п. Леся Хамуляк п. Дарія Фарбітник п. Галина Соневицька п. Леся Барна)

15:00 Спільний захід: «Колиска народної творчості Львівщини» - відвідання музею та знайомство з директором, член НСМНМУ Оленою Білас-Березовау, вдовою народного художника України Михайла Біласа, у казковому дерев’яному будинку, що був зведений на початку минулого століття. Роботи Біласа вважаються національною гордістю, наші майстрині мріють доторкнутися до безлічі текстильних робіт: гобелени та панно, килими та аплікації, верети і подушки.

21.10

10:00 Публічний захід: «Вишиванка єднає Україну». Участь у щомісячній зустрічі майстринь вишивальниць Львівщини (Львова, Яворова, Дрогобича, Стрия, Нового Роздолу, Сокаля, Винників тощо.). Відбір робіт для виставки присвяченої 50-ої річниці новокаховської картинної галереї (виставка рушників). Обговорення умов пересувної виставки містами півдня та сходу України, підписання угоди, перепис робіт, фотофіксація, пакування.

12:00 майстер клас від член союза мастеров декоративно-прикладного искусства України Дрогобицької майстрині вишиванки Даніели Іванюш "Покрой и техника сшивания автентичной вышиванки".

22.10 день повернення до Нової Каховки.


Автор: Іваннікова Діана
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку