Відкриття фотовиставки «Відродження бібліотек сходу України», м. Київ

Відкриття фотовиставки «Відродження бібліотек сходу України», м. Київ

12 Червня 2017, Київ

21 червня 2017 року, о 18.00 в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (вул. М. Грушевського 1, 2 пов.) відбудеться презентація проекту та відкриття фотовиставки «Відродження бібліотек сходу України». Організатор проекту - Благодійний фонд «Бібліотечна країна».

Бібліотека в нинішніх умовах - це не тільки книгосховище, але і центр спілкування, діалогу, неформальної освіти та дозвілля. Особливо це є актуальним для територій постраждалих від конфлікту на сході України, де є велика кількість переселенців, які мають потребу в різних освітніх та реабілітаційних послугах. Але і самі бібліотеки переживають складні часи, деякі з них евакуйовані з зони конфлікту і мають налагоджувати роботу в нових умовах.

Метою фотопроекту є висвітлення процесу відродження бібліотек сходу України та становлення їх як центрів громади та центрів підтримки внутрішньо-переміщених осіб. Проект реалізується Благодійною організацією «Благодійний фонд «Бібліотечна країна» в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Люсьєна Шум, Голова БФ «Бібліотечна країна»: «Ми відвідали бібліотеки в містах Костянтинівка, Слов’янськ, Краматорськ та Покровськ. Також фонд «Бібліотечна країна» раніше допомагав поповнювати книжкові фонди бібліотекам Донецької та Луганської областей. Бібліотеки на Сході несуть наразі значущу роль як місця надання допомоги та реабілітації внутрішньо-переміщеним особам. На базі бібліотек діють консультаційні бюро для переселенців, де можна безкоштовно отримати консультацію юриста та психолога. Бібліотеки організовують освітні курси, клуби за інтересами, заняття та свята для дітей, також можна безкоштовно користуватися Інтернетом та врешті читати нову літературу!»

Ганна Петрова, директор Наукової технічної бібліотеки Донецького національного технічного університету, м. Покровськ: «Сьогодні у розпал інформаційної війни роль бібліотек не можна недооцінювати. Доступність великих масивів інформації, некерованість інформаційних потоків стає реальною загрозою. І цей факт накладає на бібліотекаря відповідальність перед суспільством. Ми маємо навчитись самі і навчити наших користувачів розрізняти дезінформацію, аналізувати і протистояти агресивній пропаганді.»

За додатковою інформацією звертайтеся до голови фонду «Бібліотечна країна» Люсьєни Шум, тел.: (067) 510 11 82, (050) 364 56 75, info@livelibrary.com.ua. За оновленнями проекту стежте на сторінці у мережі фейсбук: www.facebook.com/modernUkrainianBooks


Автор: Lusiena Shum
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку