Українські вечорниці

Українські вечорниці

19 Жовтня 2017, Одеса

 Проект “Українські вечорниці”задуманий за участю ГО “Коло Лицарів Українського Буття”, Київ (голова організації Бут Ганна Павлівна), 15 ювілейного семінару-практикуму з питань відродження української культури “Зрима пісня України”. Одеса (голова оргкомітету Григор'єва Світлана Миколаївна), МГО “Чорноморський округ козацтва Запорозького”, Одеса, Миколаїв, Херсон (головний отаман Шпак Сергій Васильович), хор “Козацьке коло”, Одеса (керівник — Козловська Лариса Олексіївна), Культурно-просвітницького центру”Козак-центр”, Одеса (директор - Шпак Сергій Васильович) і має за мету пропаганду відродження вечорниць і впровадження їх у побут сучасної молоді. 

Семінар “Зрима пісня” відбуватиметься в школі № 37 (вул. Тіниста,1 в Одесі 30.10 — 3.11.2017). В рамках “Зримої пісні” передбачена 1.11 об 11 годині доповідь засновника ГО “КЛУБ” Бута Василя Денисовича “Символіка українського народного танцю і сучасність” та публічне обговорення. Також з 31.10 до 3.11 з 10 до 18 проводитимуться майстер-класи з українських танців для всіх охочих (підготовка до вечорниць). Там же відбудеться 3.11 Круглий стіл "Підведення підсумків семінару". Початок о 16 годині.

31 жовтня в Південноукраїнському педуніверситеті ім. Ушинського (хореограічний факультет) ГО "КЛУБ" проведе виїзний майсер-клас з українських танців з 11 до13 години.

1 листопада в Центрі дитячої та юнацької творчості "Моряна" (Одеса) з 10 до 13 години заплановані ігри та танці з шестирічними дітьми.

2.11 в с. Великий Дальник Одеської обл. в місцевій школі відбудеться концерт етногурту "Буття" та творча чустріч з місцевими фольклорними колективами. Початок о 14 годині.

4.11 в с. Маринівка Одеської обл. в садибі "Козацька родина" відбудуться "Укераїнські вечорниці" за участі 3 творчих колективів Міжлимання

Вечорниці неодмінно асоціювались з веселощами, вечірнім парубочим співом, іграми та відпочинком… Це елемент української обрядовості згідно якого українці відпочивали від важкого, стомленого дню і збиралися разом заради спілкування, зближення, знайомства та пізнання. В той час це було чи не єдиною можливістю молодечого відпочинку… Вечорниці завжди уособлювали в собі активний, веселий, а подекуди й пікантний відпочинок зі співами, танцями, конкурсами та розіграшами. Український нарід в будь-які моменти своєї історії знаходив можливість для відпочинку; причому активному відпочинку де панувала радість, бадьорість та щирість…

Саме такі принципи сповідує Програма національних обмінів за фінансової підтримки Європейського союзу та національного фонду підтримки демократії США.


Автор: ГО "Коло Лицарів Українського Буття"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку