Кропивницький - Ужгород: медійні містки налагоджено

Кропивницький - Ужгород: медійні містки налагоджено

13 Березня 2017, Кропивницький-Ужгород
Координаторка Кіровоградського Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич цієї зими стала однією із переможниць конкурс «Можливості національних обмінів для журналістів», і на початку весни відвідала у рамках програми місто Ужгород.

- Як я і планувала, я побувала у редакції видання «Заголовок», а також в Ужгородському прес-клубі, з колегами якого ми працюємо разом заочно вже багато років, але вживу ніколи не бачилися, - розповідає Вікторія Талашкевич. Також вона планує написати під час візиту кілька матеріалів.

Talashkevych_Kropyvnytskyi_Uzhgorod (3).jpg
Завдяки тому, що Ужгородський прес-клуб є осередком медіа-активностей на Закарпатті, Вікторії не тільки вдалося перейняти у колег цікавий досвід, але й взяти участь в одному із засідань, за результатами якого вона зробила матеріал засобами мобільної журналістики.

https://www.youtube.com/watch?v=xO-BCj_45RU

Крім того, Прес-клуб запросив колег із різних інформаційних видань та громадських активістів на тренінг, який провела Вікторія. Мова йшла про соціальні медіа та он-лайн інструменти із візуалізації та сторітелінгу. Вікторія Талашкевич використала знання та досвід, набуті як протягом роботи у медіа (журнал «Ланруж», сайти «Тусовка», обласне телебачення), так і презентації з проектів «Голос місцевих ЗМІ» (Британія) та програми tech2empower (США).

- Ужгородські журналісти активно використовують соціальні мережі, зокрема Facebook, у своїй роботі, а згадані вище інструменти стануть їм у нагоді, - переконана Вікторія.

https://www.youtube.com/watch?v=Y_FbW4S3Y4M

Під час тренінгу йшла мова про те, як Facebook та Twitter можуть знадобитися у роботі журналістів і громадських активістів, про такі класні інструменти, як Apester (он-лайн тести), а також CANVA (візуалізація, афіші, картинки), про сервіс анімації сервіс POWTOON (створення презентацій, дудл-відео та мультфільмів) та використання ресурсу ANIMOTO для створення відео.

Talashkevych_Kropyvnytskyi_Uzhgorod (2).png

- Мені цікаві локальні ініціативи на Закарпатті, що допомагають інтеграції різних вразливих груп у громаді (людей з особливими потребами, ромів, ВПО, молоді), а також приклади соціального підприємництва, коли бізнес і громадськість створюють корисну та добру справу, яка ще й гроші приносить, - розповідає Вікторія Талашкевич.

Вікторія вивчала цікаві ініціативи, які є на Закарпатті, знімала багато відео про місцеві цікавинки, які поєднують Закарпаття і Центральну Україну. Наприклад, в Ужгороді діє дитяча залізниця. Дещо схоже є і у Кропивницькому Дендропарку, хоча і не таке масштабне та серйозне. Власне, дивіться самі!

https://www.youtube.com/watch?v=ep3AuaFMBW4


Talashkevych_Kropyvnytskyi_Uzhgorod (1).png


Про спільні знаменники, які мають міста, координаторка Прес-клубу спілкувалася також із журналісткою Евеліною Гурницькою, яка веде успішний блог. Цей блог Вікторія Талашкевич активно популяризує як приклад творчого підходу до своєї професії серед жінок-переселенок – учасниць програми «Як стати блогером?» у Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській та Кіровоградській областях.

Саме Евеліна Гурницька подарувала Вікторії неймовірне знайомством із колективом журналу «Унікум – унікальне Закарпаття». Це знайомство, спілкуванні і співпраця, яка виникла на їх базі, дуже важливі, адже у Кропивницькому медіа-група «весь Кіровоград» теж випускає глянцевий журнал «Ланруж». Тож, по поверненню додому, координаторка Прес-клубу провела скайп-зустріч для кіровоградських і закарпатських колег.

- Я вдячна Програмі національних обмінів, яка дає можливість журналістам обмінюватися досвідом із колегами з географічно протилежних регіонів. Інтенсивна співпраця та конструктивний діалог між різними областями України – це запорука успіху і важлива складова розвитку країни, - переконана Вікторія Талашкевич.

За результатами участі у програмі Вікторія підготувала відео для міжнародного конкурсу з мобільної журналістики від Фундації Томсон, яке розповідає про історичні зв’язки між Ужгородом та Кропивницьким.

https://www.youtube.com/watch?v=yB5FObLPNYk

Всім, хто хоче долучитися до Програми національних обмінів, нагадуємо, що заявки на участь приймаються на постійній основі до 1 травня 2018 р.. Аплікаційну форму можна надсилати на адресу obminy@kultura.org.ua, вказуючи тему листа – «Програма національних обмінів». Усі учасники повинні бути зареєстровані на сайті Платформи національних обмінів

Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Talashkevych_Kropyvnytskyi_Uzhgorod (2).jpg

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку