Художньо-дослідницького проект “Future Perfect | Доконане Майбутнє”

Художньо-дослідницького проект “Future Perfect | Доконане Майбутнє”

5 Жовтня 2017, Львів
З 9 по 15 жовтня у Львові пройде Проект Future Perfect | Доконане Майбутнє.

В проекті візьмуть участь митці як зі Львова так і з Києва, Харкова, Донецької та Луганської областей.

Проект реалізується за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та національним фондом підтримки демократії.

Проект Future Perfect | Доконане Майбутнє

 Проект Future Perfect | Доконане Майбутнє присвячено дослідженню ідеології прогресу через звернення до конкретних міських локацій пов’язаних з індустріальною історією Львову. Проект складатиметься з двох блоків. В першу чергу увага буде зосереджена на декількох об’єктах індустріальної історії Львову: залишках заводів, фабрик, (депо). Де, за допомогою портативних радіо-передавачів які транслюватимуть у FM-діапазоні звукові твори створені митцями буде створене своєрідне семантичне мереживо - звуковий радіо ландшафт, розподілений у міському середовищі.

Другу частину проекту складатиме робота з реконтекстуалізації простору URBAN бібліотеки. Публічна бібліотека буде не тільки інформаційним центром усього проекту (де можна буде отримати різну додаткову інформацію щодо проекту), але буде переосмислена й вона сама - як феномен прогресу, своєрідний репозиторій знання та місце його виробництва, яке опосередковано пов’язане з підтримкою поведінкових патернів  індустріального суспільства.

Концепція

Криза та розпад СРСР позначила собою кінець індустріальної епохи як для України так й для мешканців Львову зокрема. В умовах майже 30-річного пострадянського періоду в якому зависло наше суспільство промислові зони українських міст зазнають процесів стихійної просторової та функціональної трансформації. В ході такого напіврозпаду часто втрачаються ці своєрідні монументи релігії Прогресу, а з ними втрачається й частка історичного надбання, а, через це, й можливість критичного погляду на майбутнє, яке видається, ніби то, доконаним.

Проект присвячено дослідженню ідеології прогресу через звернення до конкретних міських локацій пов’язаних з індустріальною історією Львову. Проект складається з двох блоків.

В першу чергу увага буде зосереджена на декількох об’єктах індустріальної історії Львову: залишках заводів, фабрик, (депо). На(біля) території кожного об’єкту будуть розташовані портативні радіо-передатчики, які транслюватимуть у FM-діапазоні звукові твори створені митцями. Прослухати їх можна буде за допомоги звичайних радіо-приймачів знаходячись  лише поруч з місцем розташування передатчика. Таким чином буде створене своєрідне семантичне мереживо - звуковий радіо ландшафт, розподілений у міському середовищі.

Другу частину проекту складатиме робота з реконтекстуалізації простору URBAN бібліотеки. Публічна бібліотека буде не тільки інформаційним центром усього проекту (де можна буде отримати різну додаткову інформацію щодо нього), але буде переосмислена й вона сама - як феномен прогресу, своєрідний репозиторій знання та місце його виробництва, яке опосередковано пов’язане з підтримкою поведінкових патернів  індустріального суспільства.

Окрім власне експозиційної частини організатори проекту роблять акцент на проведенні серії публічних подій за участі митців з Донбасу та Східної України. В ході публічних дискусій, презентацій та воркшопів буде продемонстровані їхні творчі здобутки для широкого загалу львівської публіки.

Організатором проекту є ГО “ДзигаМедіаЛаб”, со-організатором та приймаючою стороною виступає  Громадська організація "Мистецьке об'єднання "НУРТ".

Проект буде реалізовано на базі головного партнера проекту URBAN бібліотека, а також інших партнерських організацій: Jam Factory Art Center (Фабрика повидла), Завод РЕМА, Lem Station (Старе трамвайне депо), Актовий зал Fredra.61 (Територія Книжкової фабрики “Атлас”), Центр міської історії

Цільова група

Проект розрахований на залучення молодіжної аудиторії з різних сфер: історики, культурологи, мистецтвознавці, архітектори, урбаністи, IT-сфера, митці, футурологи, екологи тощо. В першу чергу - це студентська аудиторія, адже Urban бібліотека розташована між двома університетами (ЛНУ ім. Франка і ЛП), а також має зацікавити студентів Академії мистецтв. Водночас проект буде створено для всіх, хто цікавиться розвитком сучасного медіа-мистецтва в Україні, та будь-яких бажаючих отримати новий корисний досвід в сфері креативних цифрових технологій.

Мета проекту

Привернути увагу до проблеми індустріальної спадщини Львову та за допомоги новітніх технологій сприяти творчому включенню місцевої громади у процеси пов’язані з переосмисленням власного міста. Сприяти подоланню культурної ізоляції регіонів України, встановлення горизонтальних зв’язків між ними у культурний сфері, сприяння соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб та митців зі східних регіонів країни (Луганськ, Харків).

Учасники: Юрій Булка (Львів), ГФН (Галицький Фанкі Нойз) (Львів), Роман Гук (Львів), Олександр Єльцин (Луганськ/Київ), Поліна Карпова (Харків), Ларіон Лозовий (Київ) та Павло Хайло (Луганськ/Київ), Вікторія Сарангова (Берлін), Дарина Фес (Київ), Микита Філоненко (Харків), чемпіонат світу з медитації (Олексій Подать (Слов'янськ/Харків) та Тімур Джафаров (Київ), Adam Frankiewicz (Варшава), John Object (Київ), Hazslinszky Tamás (Львів)

Куратори проекту: Антон Лапов (Луганськ/Київ) та Анастасія Нечипоренко (Львів)

Технічний директор: Максим Лосєв (Сорокине(Краснодон)/Київ)

Програма проекту Future Perfect | Доконане Майбутнє”

9-15 жовтня, Львів, 2017


10 жовтня

10:00 -  Передача “Ранкова Панорама” за участю Олексія Податя та Тимура Джафарова // Львівське радіо

14:00 - Лекція-презентація Олексія Податя // Перша Львівська медіатека


11 жовтня

14:00 - Лекція Олександра Єльцина “Паблик арт и практика прогулок” //

Перша Львівська медіатека

15:00 - Лекція-презентація Павла Хайло та Ларіона Лозового // Перша Львівська медіатека


12 жовтня

14:00 - Лекція-презентація Микити Філоненко // Перша Львівська медіатека


13 жовтня

13:00 - Передача “Ранкова Панорама” за участю Микита Філоненко // Львівське радіо


15 жовтня

17:00 - заключна дискусія “Медіа-арт на сході України”


Автор: Mykhaylo Barabash
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку