Харківʼяни їдуть до Ужгорода з креативними ідеями

Харківʼяни їдуть до Ужгорода з креативними ідеями

7 Січня 2018, Ужгород, Мукачеве
З 21 по 25 січня 2018 року творчу майстерню «Креативна журналістика» презентує ініціативна група «Дитяча площАРТка» за методичної підтримки ХОГО "Харківський обласний гендерний ресурсний центр" проведе в Ужгороді сесії креативного спілкування з питань поширення інформації про права людини та гендерну рівність для дітей та дорослих.  
Мета програми відвідування — поширення знань про права дитини, гендерну рівність, протидію насильству за допомогою культурних практик.  
Завдання: створити умови для отримання позитивного досвіду з висловлювання своєї думки та налагодження діалогу з іншими, дати навички роботи з інформацією, навчити орієнтуватись в широкому полі фактів та вигадок, розвивати навички критичного мислення, навчити виробляти 
творчий продукт та презентувати його на публіці.В гості до ГО «Щасливі діти» та Закарпатського ц
ентру гендерної освіти відправляються активістки ІГ «Дитяча площАРТка», авторки проекту "Креативна журналістика" - Олена Зіненко, експертка з креативних стратегій, аспірантка кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету ХНУ імені В.Н.Каразіна, Катерина Кравцова, викладачка ІГ «Дитяча площАРТка», тренерка, художник, методист творчих проектів КПНЗ «Харкiвський мiськiй комплексний центр клубiв за мiсцем проживання» та ІГ «Дитяча площАРТка», Інна Авраменко, координаторка проектів ІГ «Дитяча площАРТка» та Центру гендерної культури.

«Актуальним завданням, як для освіти, так і для громадських діячів є пошук інноваційних підходів та рішень, залучення як дорослих експертів, так і дітей, як експертів та розробка універсальних інструментів спілкування дітей та дорослих, – вважає Олена Зіненко. - Журналістика — це сфера знань та вмінь, яка дає можливість розказати першим про все на світі, показати себе світу, донести свою думку про важливе. Проведення занять неформальної освіти зі школярами в форматі творчої журналістської майстерні відкриває нові можливості діалогу, звернення до дітей як до експертів, залучення їх до співтворчості в створенні змістовного медіаконтенту». 

Детальна програма перебування:

1 день (21 січня). Прибуття. Знайомство.

16:00-18:00 Знайомство з партнерською організацією ГО «Щасливі діти».

Відкритий захід для всіх бажаючих — активістів, педагогів та батьків.

ГО «Щасливі діти» (м.Ужгород, вул.Котляревського, 59)

2 день (22 січня).

10:00-12:00 Зустріч в Центрі гендерної освіти в УжНУ. Презентація гри «Крізь скляну стелю» від Центра гендерної культури.Тривалість — 2 години

12:00-14:00 Публічна презентація та зустріч з приймаючою стороною із запрошенням місцевих ЗМІ.

Презентація проектів ІГ «Дитяча площАРТка» на тему «Творчий підхід в просвітництві: як поширювати інформацію про права дитини, недискримінацію, гендерну рівність через співтворчість». ІГ «Дитяча площАРТка» презентує проекти, втілені в Харкові за підтримки Центру гендерної культури та в співпраці з іншими культурними інституціями. Запрошуються громадські активісти, студенти, викладачі.

Центр гендерної освіти в УжНу.

15:00-17:00 Лабораторія неакадемічної творчості «Креативна Журналистика» для дітей середнього шкільного віку. Тема: «Права дитини та гендерна рівність»

Творча майстерня «Креативна журналістика» ІГ «Дитяча площАРТка» – подорож океаном інформації на кораблі журналістських знань та вмінь. Тематика занять творчої майстерні — права людини, гендерної рівності та протидії насильству для різних вікових аудиторій з використанням підходу дизайн-мислення. В ході заняття діти створюють творчий просвітницький продукт: тематичну арт-газету та виставу.

Навички роботи з інформацією, розвиток креативного та критичного мислення, командна работа (брейнстормінг, пошук інформації, робота з джерелами, веріфікація даних).

Хід роботи: обговорення теми, розробка ідеї та пошук інформації, відбір інформації та дизайн прототипу газети, презентація газети.

Учасники — діти 14-15 років до 16 осіб

Тривалість — 2 години.

ГО «Щасливі діти» (м.Ужгород, вул.Швабська, 64а)

3 день (23 січня).

10:00-12:00 Відвідування Ужгородської міської бібліотеки для дітей «Казка». Публічна зустріч з бібліотекарями та колегами. Презентація гри «Крізь скляну стелю» від Центра гендерної культури.

Ужгородська міська бібліотека для дітей «Казка».

15:00-18:00 Лабораторія неакадемічної творчості «Креативна драма».

Тема заняття: «Казка про різні думки»

Хід роботи: діти вигадують свої казкові сюжети для вистави, готують декорації та костюми з простих матеріалів та представляють виставу.

Тривалість: до 4 годин

Навички самопрезентації, розвиток креативного та критичного мислення.

Результат: вистава для батьків.

Учасники — діти 7-9 років до 16 осіб

Місце проведення: ГО «Щасливі діти» (м.Ужгород, вул.Котляревського, 59)

18:00-20:00 Обговорення проекту в неформальній обстановці.

4 день. (24 січня) Мукачеве

Знайомство з діяльністью «Станиці Мукачеве».

Презентація проектів ІГ «Дитяча площАРТка» на тему «Творчий підхід в просвітництві» для колег, дітей та батьків.

Станиця Мукачеве, «Пласт» національна скаутська організація України

5 день. (25 січня) Мукачеве.

Лабораторія неакадемічної творчості «Креативна Журналистика» для дітей середнього шкільного віку. Тема: «Права дитини та гендерна рівність»

Навички роботи з інформацією, розвиток креативного та критичного мислення, командна работа (брейнстормінг, пошук інформації, робота з джерелами, веріфікація даних).

Хід роботи: обговорення теми, розробка ідеї та пошук інформації, відбір інформації та дизайн прототипу газети, презентація газети.

Учасники — діти 8-12 та 13-14 років, до 25 осіб

Тривалість сесії — 2 години.

Станиця Мукачеве, «Пласт» національна скаутська організація України


Автор: ІГ "Дитяча площАРТка"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку