"Картування громад - як шлях до розвитку територій"

"Картування громад - як шлях до розвитку територій"

16 Квітня 2018, м. Добропілля Донецька область

В рамках програми національних обмінів 28-30 квітня 2018р громадські активісти м. Добропілля Донецької області завітають до м. Кам'янка-Бузька Львівської області.

Впродовж 2017 року команди Добропілля і Кам’янка –Бузької займались картуванням ресурсів своїх громад, яке проходило в межах проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США) та співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

За час роботи накопичено значний досвід взаємодії з людьми, владою, представниками бізнесу та НГО, досвід збору та опрацювання даних, пошуку додаткових ресурсів та партнерів. Сьогодні для малих міст в Україні відкриваються нові можливості завдяки процесам децентралізації, і нові громади повинні бути готовими працювати у проектному режимі. Для реалізації будь якого проекту необхідно зібрати велику кількість даних, щоб підвищити його ефективність. Тому саме обмін успішними практиками з картування громад дозволить підготувати фундамент для подальшої роботи.

Вже цього року у Добропіллі буде створено ОТГ, тому процес картування стане одним з найголовніших інструментів у пошуку слабких міст нової громади для подальшої проектної роботи. А досвід роботи в цьому напрямку інших міст дозволить підвищити рівень обізнаності серед активістів про можливості використання електронних ресурсів для збору і обробки інформації, для взаємодії влади і громади, для пошуку нових інструментів співпраці та залучення громадськості до створення нового образу міста.

На час візиту заплановано зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування з метою обговорення можливостей для розвитку малих міст, з громадськими діячами, а саме з командою проекту "Стрий - місто магнолій", для обміну досвідом з озеленення малих міст. Благодійний фонд “Перспектива Нова” та ГО «Добропільський центр молоді «Добро»» обміняються досвідом та результатами картування своїх міст.

Проект "Картування громад - як шлях до розвитку територій" реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Irina Kozachuk
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку