Громадські українознавчі студії «Школа юного журналіста»  на Закарпатті.

Громадські українознавчі студії «Школа юного журналіста» на Закарпатті.

26 Грудня 2017, м.Старобільськ Луганської області, м.Іршава Закарпатської області

Учнівська молодь матиме змогу обмінятись зі своїми однолітками першим досвідом у письменництві, будуть спільно опановувати навичками журналістики. 

“Поглиблене знання української мови, історії, звичаїв та обрядів свого народу, на сьогодні, є питанням національної безпеки держави!” - це спільна думка членів Всеукраїнського комітету захисту української мови та широкої кола громадських інституцій нашої країни.

Цьогорічна, громадська ініціатива у проведенні українознавчих студій «Школа юного журналіста» являтиме собою спільне таборування учнівської молоді зі Старобільського району Луганської області та місцевих учнів на базі Іршавської районної станції юних туристів, що на Закарпатті.

Вихованці українознавчої студії матимуть можливість обмінятись зі своїми однолітками  першим досвідом у письменництві, презентують власний відеоматеріал з історії та культури свого краю, будуть спільно опановувати навичками журналістики.  За підтримки фахівців, братимуть інтерв’ю у старожилів та відомих особистостей Закарпаття, досліджуватимуть елементи обрядовості серед місцевого населення, щодо святкування Різдва Христового, прийматимуть участь у театралізованих виступах місцевих Вертепів.

У подальшому, зібраний відеоматеріал про Закарпаття учні повинні будуть презентувати у себе вдома, поповнити ним інтернет простір.

Заходи в рамках проекту:

1. (05.01.2018р.) Презентація учнями історії і культури свого краю (Слобожанщини та Закарпаття), проведення спільних занять на базі літературно-краєзнавчого гуртка Іршавської районної станції юних туристів;

2.(06-07.01.2018р.) Дослідження елементів обрядовості у родинах місцевої громади, щодо приготування до Надвечір'я Різдва Христового, участь у театралізованих виступах місцевих Вертепів;

3.(08.01.2018р.) Відвідини родини загиблого бійця добровольчого батальйону “Айдар” Юрія Короля, покладання квітів на могилу загиблого; 

4.(08.01.2018р.) Інтерв’ювання (за підтримки фахівців) старожилів  та відомих особистостей Закарпаття, зустріч з місцевою громадою села Лисичове Іршавського району;

5.(09.01.2018р.) Зустріч з письменником, членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, головним редактором Іршавської районної газети “Нове життя”, спільні зайняття по написанню та підготовці статті до газети;  

6.(10.01.2018р.) Введення у професію журналістики, живе спілкування із фахівцями: Ростиславою Джумурат, шеф-редактором телепроекту “Ранок на Тисі”(м.Ужгород) та Олександрою Гаркушою, директором “Видавництва Олександри Гаркуші” (м.Ужгород); 

7.(10.01.2018р.) Обробка зібраного відеоматеріалу.

8. Завантаження зібраного (польового) відеоматеріалу на відповідні сайти.

Ранній відбір талановитої молоді, поглиблена  фахова підготовка  в письменництві та журналістиці  надає можливість  виховувати  мотивованих, твердих, принципових патріотів своєї держави, які будуть здатні повести за собою інших людей.   Окрім того, спільне проведення запропонованого заходу сприяє порозумінню, збільшенню довіри між самими організаторами та учасниками проекту, надасть можливість для обміну попереднім досвідом.

Представники місцевої громади матимуть можливість, під час учнівської презентації, особисто ознайомитись з привезеним відеоматеріалом та почути усне свідчення про маловідомі факти історії і культури Слобожанщини. Окрім того, у них буде можливість вплинути на світогляд зібраної для навчання учнівської молоді, культурно збагатитись, потоваришувати.

Спільне проведення громадських українознавчих студій «Школа юного журналіста» надає можливість місцевій інтелігенції долучатись до громадської та волонтерської діяльності, спрямованої на збереження культурних цінностей українського народу, надає можливість активно протидіяти ідеологічній експансії російських загарбників.

Зазначений захід проводиться керівництвом Старобільської районної громадської організації “ВОЛЯ” Луганської області, згідно Статутних завдань самої організації.

Координаторами проекту у проведенні громадських українознавчих студій «Школа юного журналіста», є: Всеукраїнський комітет захисту української мови (м.Київ, Олесь Доній); ЛГО «Асоціація комбатантів» (м.Львів, Тимур Баротов); БО «МБФ «Захист майбутнього» (м.Дніпро, Тарас Мироненко);  АРГО «Правозахисне козацьке товариство «Базавлуцька Січ» (м.Апостолове, Микола Павлюченко), ГО “Наша Батьківщина-Україна” (м.Іршава, Михайло Менчук).

Проект реалізується у рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: СГО "Воля"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку