Експедиція до витоків українського монументалізму

Експедиція до витоків українського монументалізму

23 Листопада 2017, Нова Каховка-Київ-Львів

«Експедиція до колиски українського монументалізму.»

Експедиція Новокаховчан, що складається з архітекторів, художників, активістів ГО «Новокаховське товариство охорони культурної спадщини» (4 осіб) вирушає до витоків українського монументалізму.

Під час проекту хочемо розповісти про те, як ідеї М. Бойчука знайшли реалізацію у молодому південному місті України. Долучити студентів Львівської національної академії мистецтв до невідомої сторінки творчості художника-бойчукиста Г.Довженка,  проблеми охорони культурної спадщини на півдні України. Доповісти про роботу пам’яткоохоронців та активних громадян НК по відродженню «Кам’яних вишиванок» Григорія Довженка.

Представити твори Новокаховського художника Анатолія Обельця у техніці різьблення по дереву – інтарсія, провести майстер клас .

Заходи проекту:

06.12 виїзд з Н К

07.11 Київ: Участь в урочистому відкритті виставки у «Мистецькому арсеналі»

«БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю».

Це проект про мрійників, які хотіли змінити світ. Цей проект про реформаторів мистецтва, які  відмовились від традиційного формату. Цей проект про творців утопії, які самі стали її жертвами…

08.12 Київ: участь у виставці «БОЙЧУКІЗМ. Проект «великого стилю».

Унікальними є збережені у фондах Національної академії мистецтв України роботи студентів майстерні монументального розпису  1920-х років.  Гончарний посуд, що створений за ескізами бойчукістів. Зокрема, таріль 1919 року «Славний боєць за волю України гетьман Іван Мазепа».  Буде представлено оригінал першого видання «Кобзаря» Тараса Шевчена, з ілюстраціями художника Василя Седляра, 1931 року. Мало відомий доробок бойчукістів в галузі сценографії – проекти сценічних декорацій, ескізи костюмів для театральних постановок, і навіть маріонетки лялькового театру.

09.12 Львів: зустріч з Я. Кравченко. Знайомство доробками видатного мистецтвознавця та з творами художників – бойчукістів в колекціях ЛНАМ та львівських музеїв.

Дослідження, разом зі студентами ЛНАМ, витоків творчості школи українського монументалізму.

10.11 Львів: зустріч с студентами та адачами ЛНАМ. Творча зустріч та Майстер клас художника А.Обельця по  інтарсії

Зустріч с працівниками львівського управління охорони культурної спадщини, обмін досвідом по охороні історичного середовища.

11.11 повернення до Нової Каховки


Автор: Іваннікова Діана
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку