Без знання минулого немає майбутнього

Без знання минулого немає майбутнього

25 Грудня 2017, Миргород- Чернівці

У рамках проекту для науковців, вчителів-істориків буде проведено у Чернівецькому інституті післядипломної педагогічної освіти презентації фотовиставки періоду голодомору, фільму «Миргородський притулок-табір смерті» з участю героїв цього фільму . Також презентовано книги «Історія у документах», "Спецповідомлення СД, СС, НКВС". Крім того фільм «Миргородський притулок-табір смерті» та книги буде презентовано у Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

Також для широкої аудиторії про історичні аспекти нашого минулого гості із Миргорода розкажуть на обласному телебаченні.

Пропоновані фотовиставка, виступи на обласному телебаченні,, презентації книг стануть основою для більш глибокого і повного розуміння нашого історичного минулого, для розуміння процесів само ідентифікації народу України. Фотокопії документів розкриють суть людиноненависницької політики Кремля по відношенню до українців.

Були спеціальні постанови, якими передбачалося переселення на територію Полтавщини та в інші регіони України у вимерлі села тисяч жителів Сибіру.

А запропоновані для істориків-вчителів, наукових працівників презентації фільму "Миргородський притулок-табір смерті"стануть певним відкриттям.. Притулок, про який розповідається у фільмі, це єдиний у світі притулок, який зберігся з 30 років минулого століття і на території якого знаходиться меморіальинй комплекс.

У цьому притулку знайшли свою смерть сотні дітей Полтавщини.

Також для краєзнавців, студентів, науковців, пересічних громадян буде презентовано книги "Історія у документах" із додатками та "Спецповідомлення СД, СС, НКВС".

Їх презентація у світлі гібридної війни Росії проти України є дуже актуальною, дає можливість на основі документальних даних більш глибоко розуміти, що війна, це завжди лише горе та розруха. По-друге, у світлі гібридної війни Росії проти України важливою є тема інформаційної кампанії, яка проводилася як Радянським Союзом, так і Німеччиною під час тимчасової окупації України , розуміння її витоків та наслідків. Ідеологи Кремля, зокрема, через штампи, котрі зародилися ще в нетрях кабінетів НКВС– КДБ поширюють домисли московських пропагандистів про бандерівськийц рух на території Західної України. На Полтавщині також активіно працювали "бандерівці" в далеких 40 роках минулого століття.

У ході презентацій планується передати для вчителів –істориків, у фонди ЧІППО та для бібліотечної мережі через ЧОУНБ більше 100 екземплярів книг та міні-музеїв (копії газет періоду німецької окупації за 1941–1943 роки) .

Також є плани на майбутнє. Це вивчення архівних даних по встановленню даних вихідців із Полтавщини, котрі воювали на Волині в лавах так званих бандерівців.

Крім того     планується орієнтовно в травні-червні 2018 року провести спільно із приймаючою стороною у Бердянську чи Херсоні круглий стіл та фотовиставку «Різні міста-спільна історія».

Микола Марченко


Автор: Микола Марченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку