Без знання історії немає майбутнього: у Луцьку проведуть презентації книги та фільму

Без знання історії немає майбутнього: у Луцьку проведуть презентації книги та фільму

4 Червня 2017, Миргород

У Луцьку проведуть передпрезентаційну фотовиставку та презентацію фільму "Миргородський притулок-табір смерті", а також презентацію книги "Історія у документах".

Презентації фільму «Миргородський притулок-табір смерті» та книги «Історія у документах» (з додатками» є основою для більш повного розуміння нашого історичного минулого, для розуміння процесів само ідентифікації народу України. І до сьогодні багато сторінок історії є маловідомими. Скажімо, на Полтавщині існував притулок для дітей так званих куркулів та дітей-сиріт. У народі його прозвали концтабором для дітей. Це єдиний притулок в Україні періоду голодомору 1933 р., приміщення якого не лише збережено, а й разом із територією, де «закопували» дітей, стало музейним комплексом.

Друга презентація – презентація книги «Історія у документах» на фоні агресії Росії є не менш важливою. По-перше, це дає можливість на основі документальних даних більш глибоко розуміти, що війна, це завжди лише горе та розруха. По-друге, у світлі гібридної війни Росії проти України важливою є тема інформаційної кампанії, яка проводилася Німеччиною під час тимчасової окупації України , розуміння її витоків та наслідків.

Назва проекту: 

Презентації: 

А) книги «Історія у документах»із додатками копій газет

Б) фотовиставки і документального фільму «Миргородський притулок-табір смерті»

Цільова група (на кого спрямований проект): науковці, вчителі навчальних закладів, краєзнавці та всі, кого цікавить історичне минуле.

вчителі, краєзнавці, студенти та всі небайдужі до історії .

Мета проекту: Висвітлення забутих (маловивчених) сторінок історії центральної частини України, зокрема , Полтавщини.

Завдання проекту: Створення фотовиставки, проведення презентацій у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, передача книг «Історія у документах (із додатками») у бібліотеки Луцька, виступи/інтерв’ю на Волинському обласному радіо та на телеканалі «Нова Волинь», зйомка телесюжету про місто Луцьк.

Графік реалізації проекту:

-  19 червня. Відкриття перед презентаційної фотовиставки у Волинській державній обласній Науковій бібліотеці імені Олени Пчілки;

- 20 червня. Роздача буклетів-запрошень на презентації на вулицях Луцька, спілкування із містянами. Погодження із приймаючою стороною сценарію презентацій книги та фільму, узгодження технічної сторони презентацій;

- 21 червня. Презентації книги та фільму у Волинській державній обласній Науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Передача книг «Історія у документах» із додатками у бібліотеки міста та музейні заклади.

- 22 червня. Відвідання Луцького краєзнавчого музею. Знайомство із історією Волині, запис інтерв’ю для радіо і зйомка матеріалів телесюжету для телерадіокомпанії «Миргород»;

- 23 червня. Невелика презентація книги «Історія у документах» з додатками у Волинській регіональній дирекції НСТУ, запис інтерв’ю на радіостанції «Луцьк» та в студії телеканалу «Нова Волинь».

Успішне здійснення даного проекту посприяє розумінню історичних процесів, що відбувалися на території України в недалекому минулому. Передані у бібліотеки книги «Історія у документах» ( із додатками ) стануть основою для напрацювання документальної бази науковцями, вчителями, студентами, краєзнавцями з метою розуміння історичних процесів, що відбувалися як напередодні війни 1939–1945 рр., так і під час німецької окупації та більш повного розуміння тих процесів, що відбуваються у наш час, зокрема, в плані гібридної війни Росії проти України.

А презентація фільму «Миргородський притулок-табір смерті» не лише додатково допоможе зрозуміти основи голодомору 1933–1934 років, а й дасть можливість усвідомити наскільки анти людською була суть комуністичної ідеології.

Також фільм «Миргородський притулок-табір смерті» поповнить кінотеку телеканалу «Нова Волинь» і може бути використаний під час відзначення роковин голодомору .

Інформація про проведення презентацій буде поширена на Полтавщині на місцевому радіо та через телестудію «Миргород». Буде підготовлено радіопередачу та відео сюжет на основі інтерв’ю із учасниками проекту та мешканцями Луцька.

Крім того учасниками проекту буде підготовлено окремий телесюжет про древнє місто Луцьк.

Все це стане основою для більш повного розуміння історичного минулого і розвитку самосвідомості людей через призму сприйняття історичних процесів, що відбувалися на Волині та в інших регіонах України, зокрема, і на Полтавщині.

Микола Марченко


Автор: Микола Марченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку